אחד מיתרונות עדכון האנדרואיד 4.4 KitKat היא היכולת של המערכת לתמוך גם במכשירים חלשים, כאלה עם זיכרון זמני (RAM) קטן של 512MB. בעוד רוב היצרניות וויתרו על שדרוג המכשירים הפשוטים לגרסאות מתקדמות, הצוות של XDA מביא את גרסת CM11 המבוססת על האנדרואיד 4.4 גם למכשירים אלה.

בין המכשירים ברשימה נמצא את ה-Galaxy Ace, Fit, Mini ו-Gio של סמסונג, מכשירים אלה שוחררו בשנת 2011 בעלי מפרט בסיסי וזיכרון זמני אף קטן עוד יותר. אבל בהצלחה רבה הצליחו האנשים של XDA להביא גרסאות אלפא מוקדמות למכשירים ולהריץ את המערכת, כמובן באופן לא רשמי ובלי תמיכת היצרנית.

כבכל גרסה ראשונית, ישנם עוד באגים רבים, אולם הבעיה המרכזית שהמפתחים מנסים לפתור היא החוסר באחסון פנימי במכשירים אלה, אך למרות הקושי בעלי המכשירים יופתעו עד כמה העדכון מעניק להם חיים חדשים.

כרגיל, עדכון רום מיועד למבינים בלבד וגם מסיר את אחריות היצרן, אם עדיין היה לכם אחת כזו. להורדה AceFitMiniGio.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.