האם גם מכשיר הדגל של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy S4, הצטרף לרצף עדכוני התוכנה שעורכת סמסונג למכשיריה המתקדמים בישראל? אין לכך עדיין אישור רשמי, ונראה שבכל מקרה לא מדובר בגרסה הרשמית של סאני, נציגת סמסונג בישראל. עם זאת, מספר גולשים מדווחים כי אמש (ד') כבר החלו לקבל עדכון דרך האוויר (OTA) עבור ה-Galaxy S4. כך מספר הבוקר הגולש GABI: "קבלתי היום בלילה עדכון אוטומטי לגרסה 4.3 ויש לי Galaxy 4. ובינתיים הכול עובד מעולה וממש טוב ומגניב…אהבתי מאוד. פתאום בלילה קבלתי עדכון, הורדתי וממש הטלפון עובד טוב בניתיים אין תלונות". דיווחים דומים הגיעו גם לגבי הפאבלט הפופולרי של סמסונג, Galaxy Note 2.

אך לא כולם מרוצים מתפקודה של גרסת ה-4.3 עם מכשיר ה-S4. משתמשים שחוו תקלות מביכות לאחר שהתקינו את העדכון, שמו לב כי ישנן בעיות הקשורות לניהול צריכת האנרגיה של המכשיר, יציבות מערכת ההפעלה ובעיות נוספות. מספר מפעילות בארצות הברית אף השהו את הפצת העדכונים, כפי שנמסר בהודעת הרשמית של הספקית הסלולרית האמריקנית, US Cellular. "החלטנו להשהות את שחרורה של אנדרואיד 4.3 עבור ה-S4 לאור בקשת סמסונג. בקשה זו היא חלק מהחלטה עולמית שנקבעה על ידי סמסונג ואנו עובדים אתם על שחרור מחדש של העדכון", נמסר לאתר Android Police.

מוקדם יותר השבוע, בשל תקלות דומות שהתרחשו לאחר עדכון הגרסה במכשיר ה-Galaxy S3, החליטה החברה להשהות את הפצת העדכון במדינות מסוימות בעולם. ואילו בישראל, לא דווח רשמית כי העדכון הופסק עבור מכשירי ה-S3.

קרא עוד:  הצצה ראשונה: על הטלפונים האלה TCL תכריז ב-MWC

גם מכשירי ה-Galaxy Note II החלו לקבל ברחבי העולם את העדכון המדובר, ובעקבות כך גם מעט מכשירים בישראל. בניגוד לדיווחים אודות ה-S4 וה-S3, נראה כי גרסת ה-4.3 עבור ה-Note 2 נראית יציבה יותר ואף מהירה יותר. "קיבלתי עדכון 4.3 ל-Note 2 אתמול דרך הקייס (Kies) בינתיים עובד מצוין, ללא הבעיות שתוארו בגרסת ה-S3", כך מספר היום הגולש אלי. אתר הטכנולוגיה SamMobile מדווח, באמצעות טבלת זמן-אמת על התקדמות השדרוג ברחבי העולם. עד לעת כתיבת שורות אלה – הודו וסין כבר זכו לקבל את העדכון המיוחל, ונראה כי בקרוב העדכון יתפשט למקומות רבים אחרים.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.