לצד התמיכה בפרופילים חכמים ומוגבלים של Bluetooth, גוגל הוסיפה כמה תכונות אבטחה למערכת ההפעלה הסלולרית האחרונה שלה, אנדרואיד 4.3 Jelly Bean שנועדו להפוך את המערכת לקצת יותר מאובטחת. בין תכונות האבטחה החדשות, ניתן למנות את התמיכה ברשתות אלחוטיות הפועלות בהצפנה של WPA2 אנטרפרייז (WiFi Protected Accesses) שנועדה למנוע ניצול פרצות אבטחה על ידי האקרים.

כמו כן ניתן למנות עוד שינוי מעניין ושנוי במחלוקת, והוא ההפעלה של SELinux על גבי מערכת ההפעלה. .ניכר כי אנשים מקשרים באופן שגוי את העובדה שהמפתחת העיקרית של ה-SELinux היא NSA, הסוכנות לביטחון לאומי וחוששים לפרטיות שלהם ושל המידע במכשיר הנייד שלהם בשל הפרשיות האחרונות שנחשפו. חשוב מאד לזכור כי מדובר בקוד פתוח ולא במתחם אחסון לקודים סודיים של ממשלת ארה"ב.

עוד ניתן למנות אופציה נחמדה מאד במערכת והיא האפשרות לקשור מפתחות הצפנה לפיסת חומרה מסוימת. במילים אחרות, דבר זה מאפשר יצירת אחסון של מפתחות פרטיים שלא ניתן לייצא למכשיר אחר אפילו אם הוא נפגע משום שהן יהיו קשורות לפיסת חומרה. יחד עם זאת הוסיפה גוגל פונקציונאליות ליישומים כאלו ואחרים לייצר מפתחות שיהיו מיועדות לשימושם הבלעדי. תוספת זו מאפשרת למעשה יצירת מפתחות שיהיו זמינים אך ורק לאותו יישום ספציפית ולא יהיה ניתן לראות אותם או להשתמש בהם באמצעות יישומים אחרים.

שינויים אלו יכולים להיות קריטיים בהתגלות פרצות אבטחה עתידיות, וייתכן שגוגל החלישה את הזירה הבעייתית בה האקרים יכולים להטיל טרור באמצעות ניצול אותן פירצות אבטחה במערכת ההפעלה תוך גישה לכל הנתונים הטמונים במכשיר. (מקור)