בעוד שמכשירי אנדרואיד (Android) שונים כבר מריצים את גרסת 4.3, לקוחות סמסונג (Samsung) מצפים בקוצר רוח לעדכון התוכנה המיוחל. אתמול מאשר בכיר בסמסונג כי מכשירי הדגל של החברה, GalaxyS4 ,Galaxy S3 ו-Note 2, השייכים ללקוחות המפעילות הקנדיות, ישודרגו לגרסת 4.3 קצת יותר מאוחר משאר הלקוחות הבינלאומיים. כפי שכבר דיווחנו, לקוחות שאר העולם צפויים לקבל את העדכון עוד באוקטובר הקרוב.

"העדכון צפוי להתרחש בו זמנית בכל המפעילות הקנדיות בסביבות חודש נובמבר. קצת יותר מאוחר מלקוחות כל העולם שצפויים לקבל את העדכון באוקטובר", מדווח אתר MobileSyrup לאור שיחה שקיים עם פול ברנן, סגן נשיא חטיבת הייזמות העסקית בסמסונג קנדה. "סמסונג פועלת יחד עם גוגל (Google) בכדי לאפשר השקה חלקה של התוכנה בכל קנדה", ממשיך לדווח האתר.

עם האישור הרשמי של המתרחש בקנדה, מאשרת גם המפעילה הצרפתית SFR את העדכון הצפוי עבור מכשירי הדגל של סמסונג. ה-S4 אמור להתעדכן ללקוחות הצרפתיים באוקטובר, ה-S3 וה-Note 2 יעודכנו בנובמבר או דצמבר השנה, כולם באמצעות תוכנת הסנכרון של סמסונג עם המחשב (Samsung Kies) או באמצעות עדכון דרך האוויר (FOTA), לפי בחירת המשתמש.

דיווחים אלו מאמתים את הדיווחים הקודמים על פיהם הגלקסי S4 יהיה הראשון שיקבל את העדכון מבין מכשירי הדגל של החברה. לאור הסיבה כי עידכוני התוכנה תלויים לא רק בסמסונג, אלא גם בספקיות התקשורת, ישנה חשיבות לדיווח של המפעיל הצרפתי, דיווח שעל פי ההשערות יגרור גם את הצהרתן של מפעילות תקשורת מתחרות בדבר תאריכי העדכון הקרב.

קרא עוד:  גוגל נפרדת ממשקפי ה-Glass המקוריים עם עדכון אחרון

גרסת Android 4.3 הושקה על ידי גוגל בחודש יולי האחרון במסגרת אירוע "ארוחת הבוקר עם  סונדאר פיצ’אי". במהלך החודשים שחלפו מאז, שידרגו היצרניות שלל מכשירי אנדרואיד. סמסונג אף הפיצה את העדכון לראשונה עבור מכשיר הגלקסי S4 הנמכר בגרסאות התוכנה הנקיות. מאז השקת גרסת 4.3, הספיקה גוגל להכריז על גרסת 4.4 המכונה KitKat, ונדמה כי ייקח עוד זמן עד שנראה אותה מככבת במכשירי סמסונג.