אנדרואיד 4.2 מתקרבת אלינו בצעדי ענק, ותגיע יחד עם השקת ליין הנקסוס החדש של גוגל. בינתיים, דלף אל הרשת System Dump של מכשיר ה-Nexus 4, אשר מביא אלינו את כל עדכוני האפליקציות של גוגל המגיעים עם גירסת האנדרואיד החדשה. אז הנה מיטב הפיצ'רים המגיעים לאנדרואיד 4.2, שניתן להתקין על כל טלפון או טאבלט המריצים את אנדרואיד בגרסה 4.1 לפחות ובעלי גישת ROOT ואשר מריצים Recovery כמו CWM או TWRP.

GMail 4.2: עם מחוות טאץ' חדשות
האפליקציה החדשה של ג'ימייל מגיעה עם פיצ'ר לו חיכינו יותר מידי זמן, Pinch-To-Zoom בהודעות דואר אלקטרוני. מעכשיו, ניתן לעשות שימוש במחוות מוטלי טאץ' על מנת לבצע Zoom In או Zoom Out. הפיצ'ר לא נכלל עד עכשיו בגירסאות הקודמות של GMail, ככל הנראה בשל הסדרות פטנטים שונות. המחלוקת נפתרה באנדרואיד 4.2, והגירסה החדשה של ג'ימייל מגיעה עם האפשרות יחד עם הפתעות נוספות. AndroidPolice ערכו סקירה מקיפה על השינויים בג'ימייל, ולכן לא נכביר במילים:

Photo Sphere: צילום פנורמי ב-360 מעלות
אפליקציית המצלמה החדשה של אנדרואיד, Camera 4.2,  מציגה מספר חידושים הכוללים פוקוס משוכלל, מצבי צילום שונים ואולי גולת הכותרת – Photo Sphere, טכנולוגיה המאפשרת למשתמשים לצלם תמונות פנורמיות בזווית של 360 מעלות, אותן הם יוכלו לשתף ברשתות החברתיות. האפליקציה החדשה כוללת גם Geotagging – בכדי שתוכלו לראות בדיוק איפה צילמתם את התמונות, וגם לקיים אינטגרציה עם Google Maps, בכדי שכל העולם יוכל לראות מה צילמתם ואיפה, ב-360 מעלות. תמונות מסך מצורפות:

ניסינו את ממשק התמונות החדש, והרגשות שלנו כלפי התמונות היו מעורבים. הטלפון עליו ניסינו את ממשק התמונות החדש הוא טלפון הדגל הנוכחי של חברת גוגל, ה-Galaxy Nexus. לקחנו שתי תמונות פנורמיות, אחת בתוך הקפטריה והשנייה בחוץ. ניכר כי התמונה מחוץ למשרד נראית הרבה יותר טוב, והאפליקציה ידעה לחבר באופן יחסית מיטבי בין העצמים השונים, למרות שפה ושם ניתן לראות פספוסים. בתוך הקפטריה התוצאות היו פחות טובות, אך אנחנו מתרשמים בסך הכל שטכנולוגיית ה-Photosphere לא מושלמת, ועדיין נדרשות פה ושם נגיעות של עריכת תמונה. גם אם מדובר בתיקונים קלים, התוצאה הסופית של התמונות עדיין לא מספקת.

קרא עוד:  בוטיקה משיקה את Jiggy - האפליקציה שתרקיד אותך

לצורך הצגת התמונות הפנורמיות, השתמשנו בשירות החינמי Panogio, המאפשר העלאה של תמונות פנורמיות והצגה שלהן ללא תשלום. להצגת התמונה בקפטריה לחצו כאן, ולהצגת התמונה ברחוב לחצו כאן. מומלץ להיכנס למצב Full Screen על מנת ליהנות מהתמונות הפנורמיות באופן הטוב ביותר.

Android Keyboard – מעכשיו עם Swype
המקלדת החדשה של אנדרואיד, Keyboard 4.2 מציעה לראשונה יכולת הקלדה בעזרת מחוות אצבע. גוגל קיבלה רישיון לעשות שימוש בטכנולוגיה שפיתחה Swype ומאפשרת להשתמש בפיתוח שלה בצורה מובנית במקלדת הווירטואלית, זאת בניגוד לגירסאות הקודמות, בהן Swype הוצעה כאפליקציה בתשלום. לוקח זמן להתרגל לכתיבה, אך בסופו של דבר ניתן לכתוב במהירות יחסית ובקלות הודעות ארוכות, והאפליקציה עושה עבודה טובה מאוד בחיזוי המילים

Multi-User Interface: מספר משתמשים, מכשיר אחד
עדכון נוסף שהצטרף לגרסה החדשה של אנדרואיד, הוא ריבוי משתמשים, שיגיע לגרסאות הטאבלט בלבד אשר יאפשר גישה משותפת, לדוגמא של בני המשפחה, למכשיר אחד. הפיצ'ר החדש צפוי לאפשר לכל אחד מבני המשפחה לשמור על הגדרות אישיות ובסיס נתונים אישי ומאובטח לכל משתמש בנפרד.

את ריבוי המשתמשים ניתן להוריד כאפליקציה עצמאית מה-Play Store, אך היא ידועה בתור אפליקציה לא בשלה שאחראית לבאגים רבים. בכל זאת, מי שמעוניין לנסות, מוזמן להוריד את האפליקציה ולאחר מכאן לבצע שחזור לאנדרואיד. למי שהפיצ'ר הזה הוא MUST, ניתן לשדרג את גירסת הטלפון לאחת מגירסאות ה-Nightly האחרונות של CyanogenMOD 10, שם הפיצ'ר מובנה באופן שעובד, וניתן בשלב זה לבטל גישה לאפליקציות שונות למשתמשים שונים, כמו גם מסכי הבית, אשר ייחודיים לכל משתמש. המשתמש הראשי נקרא Primary, וכמובן על מנת שההחלפה בין המשתמשים תהיה יעילה, רצוי להגדיר סיסמאות למשתמשים השונים.

קרא עוד:  גוגל מוסיפה אפשרות לצ'וטט גם בתוך Photos

גם העוזר האישי של גוגל, ממשק ה-Google Now מקבל עדכונים, וביניהם פרטי טיסה, הזמנות למסעדות, התראות מבתי מלון ופרטי משלוח. גוגל טוענת כי בפעם הבאה שאתם מזמינים מקום בארוחת ערב, תקבלו תזכורת על ידי Google Now עם כל הפרטים הרלוונטיים. חוץ מזה, Google Now תכלול כרטיסים חכמים המפרטים על נקודות טובות להצטלם בהן, הופעות של האמנים האהובים עליכם, מקומות בילוי ואטרקציות ליד המסעדה בה הזמנתם את ארוחת הערב. העדכון זמין גם למשתמשי Jelly Bean בגרסה 4.1 על ידי עדכון של אפליקציית Google Search דרך ה-Play Store.

מתי תוכלו לעשות שימוש בכל החידושים הללו?
כבר מעכשיו. כל שעליכם לעשות, הוא להוריד את הקובץ מכאן. הגירסה נוסתה על ידנו בהצלחה במכשיר ה-Galaxy Nexus, כמו כן על טאבלט Nexus 7 של גוגל. לא נמצאו באגים בשני המכשירים, אך בכל מקרה, לפני צריבת הקובץ מומלץ לבצע גיבוי נאנדרואיד, סתם, לכל מקרה. כמובן שצריבת הקובץ דורשת גישת ROOT למכשיר, כמו כן התקנת Recovery מסוג CWM או TWRP. יש לצרוב את קובץ ה-Zip שהורדתם למכשיר, עדיף לבצע ניקוי Cache ו-Dalvik Cache ולבחור גם Fix Permissions בכדי להשלים את התהליך לאחר הצריבה.

נוסף לכל הפיצ'רים הנכללים בחבילה, מהגרסה החדשה של אנדרואיד יהיה ניתן לשדר תוכן באיכות הפרדה גבוהה בצורה אלחוטית למקלטי הטלוויזיה שלנו באמצעות טכנולוגיית Wireless Display Mirroring. מדובר בטכנולוגיה חדשה שנמצאת בתהליכי הטמעה על ידי חברת LG, ותהיה זמינה בקרוב, על פי הערכות, במכשירי טלוויזיה רבים בעתיד, בתקווה שיאמצו את הטכנולוגיה כתקן. עדכון נוסף שתציג אנדרואיד 4.2 היא שומר מסך למכשיר, שיכלול אפשרות להציג תמונות, עדכוני RSS ועוד כשהמכשיר לא פעיל משך זמן מסויים. גם חלון ההתראות מקבל עדכון עם מסך ההגדרות המהירות, ומשם יאפשר לשלוט על התקני המכשיר השונים (בלוטות', WIFI).

פורסם לראשונה באתר ניוזגיק