גוגל משיקה היום את אנדרואיד 2.3.4 שתביא לנו שיחות וידאו דרך ה-Gtalk  בדומה למה שאנחנו מכירים בטאבלטים. לראשונה – גם עברית במקלדת הרשמית המובנית של גוגל, אך עדיין ללא תיקוני RTL. העדכון יופץ בימים ובשבועות הקרובים לנקסוס אס.

הרבה טענות הופנו כלפי גוגל כאשר השיקה את מכשיר הטלפון השני שלה, הנקסוס אס, כאשר שחררה אותו עם מצלמה קדמית אך ללא יכולת מובנית ליצירת שיחות וידאו (ניתן עם תוכנות צד ג'). הרבה מאוד ציפיות ותהיות היו ליום הזה, שבו גוגל תשיק את האפשרות ליצירת שיחות אלה, אם בעדכון לאפליקציה או בעדכון אנדרואיד כללי, והנה היום הזה מגיע.

לשוחח בוידאו
אז כמו שכבר הבנתם, העדכון החדש יביא לנו שיחות וידאו דרך אפליקציית ה-Gtalk של גוגל. מעתה תוכלו לראות ליד האנשי קשר שלכם את סמל מצלמת הווידאו או האודיו, כמובן שאנשי הקשר שלכם צריכים להיות מחוברים דרך מכשיר תומך אחר, שזה יכול להיות כל דבר בעצם – ממכשיר סלולארי תומך, דרך התוכנה הייעודית למחשב או אפילו דרך ה-WEB מייל.

שיחת ווידאו תתפוס את כל תצוגת המכשיר, ואם תקבלו הודעות בזמן שיחה שכזאת הן יופיעו מעל הווידאו. אם תצטרכו לחזור למסך הבית למספר רגעים, הווידאו יעצר אוטומטית, אך אל דאגה, תוכלו להמשיך לשמוע ולדבר אל הצד השני.

ניצנים ראשונים לעברית
עוד חדש בעדכון זה, זה לראשונה שילוב השפה העברית במקלדת הרשמית המובנית של גוגל. אמנם עדיין ללא תיקוני עברית כמו שאנחנו מכירים מעדכוני הרומים השונים, אך גם זאת התקדמות.

קרא עוד:  צפו: החלפת סוללה ב-LG G8 כמעט בלתי אפשרית ומסוכנת

העדכון יופץ בימים ובשבועות הקרובים למכשירי הנקסוס אס והנקסוס אחד. וכרגיל, תוך כמה שעות כבר הגיע העדכון הלא רשמי ואין צורך לחכות לעדכון OTA למי שאין לו סבלנות. אין מידע לגבי שאר המכשירים, גוגל מוסרת ששירות שיחות הווידאו החדש יושק בכל המכשירים שנושאים עליהם אנדרואיד 2.3+ בעתיד.

פורסם במקור באתר Dr Android