גוגל (Google) שחררה עדכון שני מתוך שישה מתוכננים לגרסת הניסוי (Preview) של מערכת ההפעלה Android 11. גרסת הניסוי מוכוונת בדרך כלל לצרכים של מפתחי אפליקציות ועל כן אינה ממוקדת בחידושים לממשק מערכת ההפעלה, אך עדיין כוללת לעיתים שינויים נראים לעין – ואף רמזים לחידושים גדולים יותר שיחשפו בהמשך.

בעדכון הנוכחי, נראה כי תשומת לב רבה הוקדשה לנושא ניהול ההתראות. גרסה זו כוללת לראשונה אפשרות להסתיר לחלוטין התראות שהוגדרו כ"שקטות", לצפות בהיסטוריה של כל ההתראות שהוצגו על גבי מסך המכשיר, ואפשרות להגדרת התראות מאפליקציות למשלוח הודעות כהתראות "חשובות" שיופיעו מייד בראש הרשימה. בנוסף, עיצובה של רשימת ההתראות השתנה מעט, עם הפרדה גדולה יותר בין הודעות מסוגים שונים.

בעלי אביזרי בית חכם ישמחו לגלות אפשרות להוספת קיצורי דרך לשליטה באביזרים אלו בראש תפריט ההתראות הנגלל. בצד האבטחה, ניתן כעת להגדיר כי תכונת זיהוי הפנים (Face Unlock) תפעל רק כאשר היא מזהה עיניים פקוחות. נרשם גם שינוי בעיצוב תפריט בחירת הרקע למכשיר, ואפליקציה חדשה להקלטת המסך – אולם אלו עשויים להישאר בלעדיים לסדרת מכשירי הפיקסל (Pixel).

חידוש אחד שלא יעניין את מירב המשתמשים אך יעשה את היום למפתחי האפליקציות הוא סימולציה של קדח מצלמה בפינת המסך – למעשה עיגול שחור המדמה את מיקום העדשה, עבור מכשירים נטולי מגרעת או בעלי מגרעת באמצע התצוגה. כך יוכלו המפתחים לוודא שהאפליקציה שלהם נראית היטב גם במכשירים בעלי קדח מסוג זה.