עם שחרורה של Android Q, רבים ציפו כי גוגל גם תחשוף את שם הקינוח שילווה את המערכת בתקופה הקרובה –  אבל זה כבר לא יקרה. גוגל (Google) הודיעה על מיתוג מחדש לאנדרואיד שיחל בגרסה הקרובה.

השינוי יתבטא לא רק בשם, אלא גם בעיצוב הלוגו והמותג כמו הלוגו, הצבעים ואף האנימציה המוצגת כאשר מופעל המכשיר לראשונה. למעשה, מדובר בשינוי רחב יותר מהלוגו כי גם צבעי המערכת, הכפתורים והפונט עשויים להשתנות בהמשך. המטרה של גוגל היא כמובן לא רק מיתוג, אלא לדבריה הדבר יביא לשיפור בחוויית השימוש במערכת האנדרואיד.

אם עד כה גוגל אפשרה ליצרניות להצניע את לוגו המערכת, כעת הוא יוטמע במקומות רבים יותר והמשתמש יהיה חשוף אליו בשימוש היום יומי. מהלך, שבו גוגל רוצה להיות קצת כמו אפל (Apple), שלא ישכחו מי בעל הבית.

New Android logo and brand update for 2019

מבחינת המשתמש לא משתנה דבר, אלא בעיקר מצד המפתחים ויצרניות הסלולר שיידרשו לעמוד בתנאי הסף החדשים. זה גם אומר, כפי שציינו שבתחילה, כי אין יותר כינויים בשמות של קינוחים, דבר שליווה את ההשקה של כל מערכת והיה כה מזוהה עם מערכת האנדרואיד. במקום זאת, Android Q תכונה Android 10 לכשתושק כבר בזמן הקרוב.

וידאו: האבולוציה של האנדרואיד

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.