גוגל (Google) החלה בהפצתו של עדכון האבטחה החודשי עבור מכשירי אנדרואיד (Android) לספטמבר 2019. זהו העדכון הראשון המיועד גם לגרסתה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה, אנדרואיד 10. הוא כולל 49 תיקוני אבטחה שונים הנוגעים לרמות שונות במערכת הפעלה, החל מליבת המערכת (Kernel), שירותי מדיה שונים, ורכיבי תוכנה הקשורים בהפעלת פונקציות שונות במעבדי קוואלקום (Qualcomm) ו-Nvidia.

העדכון הקריטי ביותר לקביעתה של גוגל סותם פרצת אבטחה חמורה בשירותי המדיה של אנדרואיד, שאיפשרה לתוקף להשתלט לחלוטין על מכשיר מרחוק תוך שימוש בקובץ המותקן עליו. בגוגל לא מספקים פרטים נוספים על אופי ההתקלה (מן הסתם בכדי לא להקל על האקרים לנצל את הפרצה במכשירים שטרם עודכנו), וגם טוענים שמידת חומרתה נקבעה על פי פוטנציאל הנזק ולא לפי ידיעה על מתקפות שבוצעו בפועל.

לצד עדכון האבטחה הרגיל, מפיצה גוגל גם עדכון אבטחה מורחב המיועד למכשירי הפיקסל שנמצאים באחריותה הישירה. עדכון זה כולל כמות גדולה יותר של תיקונים (103 פרצות אבטחה שתוקנו), והוא מיועד לכל מכשירי הפיקסל המפעילים את אנדרואיד 10, בהם ה-Pixel 2, ה-Pixel 3, וה-Pixel 3a. ההמלצה של גוגל היא, כמובן, להתקין בהקדם האפשרי את העדכונים – ברגע שהם זמינים להורדה עבור המכשיר.