בעוד כחודשיים תציג אפל (Apple) את מכשיר האייפון הבא שלה, המכונה אצל רבים בשם "iPhone 8", כאשר אחד המאפיינים הבולטים שלו היה אמור להיות חיישן טביעות אצבע שמוטמע מתחת למסך. אלא שכעת טוען דיווח חדש כי אפל לא הצליחה לפתח את הטכנולוגיה הזו, ולכן תוותר לחלוטין על סריקת טביעות אצבע במכשיר לטובת טכנולוגיית זיהוי חדשה בשם 3D Face Scanner.

מדובר בטכנולוגיה הסורקת את פני המשתמש ובודקת התאמה אל מול תבנית הפנים שנשמרה מראש. כאשר ישנה התאמה המכשיר ייפתח מנעילה – מה שיהפוך את חיישן טביעות אצבע למיותר. לפי Bloomberg, אפל בוחנת לשלב את הטכנולוגיה במצלמה הקדמית של המכשיר, בשילוב עם יכולות של מציאות רבודה וטכנולוגיית סריקת קשתית כדי לזהות את המשתמש לפי יותר מקריטריון אחד. המקורות מתארים את הטכנולוגיה הזו כסופר-מהירה, כאשר תהליך סריקת הפנים ופתיחת הטלפון לשימוש אורך מאיות של שניות בלבד.

אפשרות אחרת שעומדת בפני אפל היא לשלב את חיישן טביעות האצבע בכפתור הכיבוי וההדלקה של המכשיר, פטנט שביקשה לרשום לעצמה לא מזמן. גם בצורה הזו לא יהיה צורך בכפתור בית על המסך, כאשר החיישן עצמו יוכל לסרוק את האצבע אוטומטית בכל פעם שהמשתמש מפעיל את המכשיר. כמו כן, יש לכך תקדים: Sony Xperia X5 Premium ששוחרר בשנת 2015 מכיל חיישן טביעות אצבע שמוטמע בתוך כפתור הכיבוי, שיושב בדופן המכשיר.

 

קרא עוד:  סמסונג השיקה את סדרת Galaxy Note 10 בישראל