אחרי שבסוף 2017 חזרה AMD להיות חברה רווחית, 2018 מצטיירת כשנה מוצלחת מאוד ליצרנית השבבים. למעשה, על פי הערכות של האתר דיגיטיימס (DigiTimes), החברה יכולה להגיע ברבעון הרביעי השנה למספרים שהיא כבר שכחה מהם. ההערכה היא שבשוק המעבדים למחשבים שולחניים היא תצליח להגיע לנתח שוק של 30%, לראשונה מזה תריסר שנים.

להצלחה הזו יש כמה אבות. אחת מהן היא ההחלטה של החברה להוציא את מעבדיה לייצור גם ב-TSMC, מה שאיפשר לייצר את הדור החדש של מעבדיה בליטוגרפיה של 7 ננו-מטר הרבה לפני כולם, ובמיוחד לפני אינטל (Intel), היריבה הנצחית.

למעשה, לפי דיגיטיימס, אינטל עצמה עוזרת להצלחה של AMD. הבעיה העיקרית של החברה היא חוסר ההצלחה שלה להתחיל לייצר בתהליך ייצור של 10 ננו-מטר גם במחצית השנייה של 2018, אבל לאחרונה מתברר שהיא גם לא מצליחה לספק את הביקושים עבור המעבדים הנוכחיים, מה שכמובן גורם ליצרניות לא מעטות לחפש פתרון אצל AMD.

באתר מציינים גם שיצרניות לוחות אם לא מעטות הגדילו את הכמות של לוחות שהם מייצרות עבור מעבדי AMD, וזה כולל את אסוס (Asus), את MSI, אסרוק (ASRock) ועוד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.