קו מוצרי הבית החכם של אמזון (Amazon) קיבל תוספת חדשה בשם Echo Look (אקו לוק) – רמקול שמכיל את העוזרת האישית Alexa (אלקסה) וגם מצויד במצלמה שניתן לשלוט בה באמצעות פקודות קוליות. Echo Look מצטרף לרמקולים Echo, Echo Dot והרמקול הנייד Amazon Tap.

אמזון ככל הנראה מייעדת את המוצר החדש בעיקר לפאשניסטים, לשימוש בזמן שבוחרים בגדים מול הארון, מעין סוג של מראה: ניתן למדוד תלבושות, לבקש מאלקסה לצלם תמונות באמצעות הפקודה Take a Picture או לצלם סרטון וידאו , עם סיבוב שמראה גם את הצד האחורי של התלבושת, ואז לצפות, לשתף וכן הלאה. ואולי גם להחליף בגדים כתוצאה מכך.

בנוסף יגיע החפיץ עם שירות חדש שנקרא Style Check באמצעותו יכולים המשתמשים לקבל חוות דעת נוספת לגבי התלבושת שהם בוחרים. מדבור במעין אלגוריתם חכם שמשלב לימוד מכונה. כך, למשל, אם המשתמש מתלבט בין שתי אפשרויות, הוא יכול לצלם את עצמו ולבקש מהשירות לסייע לו. האלגוריתם מסוגל להחזיר לתת תשובה שכוללת המלצה, באחוזים, לגבי התלבושת היותר מומלצת שמבוססת על מגמות באופנה, התאמה למידות הגוף וכך הלאה.

אמזון לא מסרה פרטים על איכות המצלמה שמשולבת ב-Echo Look, אלא רק שהיא מצויידת ביכולת חכמה לטשטש את הרקע כדי להדגיש את התלבושות המצולמות. בנוסף מצויד המכשיר ב-4 נורות LED, וברמקול ומיקרופון לצורך תקשור עם Alexa. המכשיר עצמו מורכב על חצובה שניתן לכוונון לפי גובה. מחירו יעמוד על 199 דולר, והוא זמין כרגע לרכישה רק באמצעות שיטת ההזמנות – משתמש שרוכש את המוצר יכול להזמין משתמש אחר, או לחלופין החברה עצמה שולחת הזמנות לרכישה לכל מי שמבקש, כדי לשלוט בקצב האספקה.

קרא עוד:  בעקבות סיום הקרב בין אפל לקוואלקום: אינטל מפסיקה פיתוח מודמים דור 5