נראה שאמזון (Amazon), החברה המתמחה במסחר מקוון ברחבי העולם, בוחנת כל העת כיצד להיכנס לעולמות נוספים. דיווחים אודות סמארטפון ראשון מתוצרתה כבר הציפו את הרשת בראשית השבוע, ואתמול (ג') דלפו תמונות המתארות את מה שנראה כסמארטפון הראשון של אמזון. האם בעזרת טכנולוגיה ייחודית לתצוגת תלת מימד ועם נתוני תצוגה בינוניים, תצליח החברה לכבוש את השוק?

מוקדם עוד להגיד, בייחוד לאור העובדה שאין אנו מכירים את המפרט הטכני המדוייק של המכשיר ועד כמה אמינות התמונות שפורסמו לראשונה באתר הטכנולוגי BGR. לפי אותו אתר, יצוייד המכשיר במעבד Qualcomm Snapdragon ו-2GB זיכרון RAM. המכשיר יהיה מבוסס על גרסה מותאמת אישית של מערכת ההפעלה אנדרואיד, והתצוגה תהיה בעלת רזולוציית HD עם צפיפות של 720p המוצגת במסך 4.7 אינצ'ים, מסך לא גדול ולא צפוף במיוחד לאור מגמת המסכים הגדולים השולטת כיום בשוק הסמארטפונים.

bgr-a-phone-3בעוד שבתמונות אנו רואים מכשיר עם מגן סביב היקפו, ניתן לשים לב כי מסביב לאזור התצוגה ממוקמים מצלמה קדמית וארבעה חיישנים שתפקידם לעבד נתונים שונים הקשורים לכיוון מבטו של המשתמש. נתונים אלו כה חשובים עבור תכונת הדגל של המכשיר המנסה להציג למשתמש תצוגת תלת מימד, מבלי שיצטרך להשתמש במשקפיים הייעודיים שמוכרים לנו מספר שנים. תכונה מסוג זה הופכת לשימושית בתפעול יישומי מפות, למשל, או בבחינת מוצרים מנקודות מבט שונות בחנות המקוונת של אמזון לפני הזמנתם.

קרא עוד:  גוגל מאפשרת להשתמש בטלפון לאימות דו-שלבי

בתקופה האחרונה הציגה אמזון פתרונות שונים בתחום החומרה, כמו לדוגמת מזרים המדיה שהציגה לפני כשבועיים והמכשיר החדשני המסייע בהכנת רשימת קניות חכמה. בעבר הרחוק יותר הציגה החברה גם טאבלטים מתוצרתה.

ההערכות מצביעות כי הכרזת הסמארטפון הראשון של אמזון תתרחש סביבות חודש יוני הקרוב, בעוד האספקה לצרכנים תחל רק באזור חודש ספטמבר. כמו כן, יתכן כי זמן קצר לאחר השקתו של מכשיר התלת מימד, מתכננת החברה גם להשיק סמארטפון נוסף עבוד השווקים הנמוכים.

האם לדעתכם תצוגת תלת מימד תהיה שימושית עבור קהל הצרכנים? והאם אתם צופים הצלחה לסמארטפון שמקורו בחברה המתמחה בקמעונאות מקוונת? שתפו אותנו בתגובות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.