אמזון (Amazon) מתכננת להמשיך ולשלב את העוזרת הווירטואלית שלה, אלקסה (Alexa) בשלל מוצרים נוספים: לפי דיווח באתר Financial Times, אמזון מפתחת בימים אלה משקפיים חכמים שיאפשרו למי שמרכיב אותם להשתמש בשירותיה של אלקסה (Alexa). אם השמועות נכונות, יהיה זה מכשיר המחשוב הלביש הראשון מתוצרת החברה.

כדי להשתמש במשקפיים יהיה צורך לחבר אותן לטלפון, ככל הנראה דרך קישוריות בלוטות', אך המשקפיים לא יכילו רמקולים או אוזניות, אלא מערכת הולכת שמע המכונה bone-conduction, בה עושה שימוש גם חברת שאומי (Xiaomi) במכשירי ה-Mi Mix שלה (בהם אין חריצי שמע שכן כל הפאנל הקדמי נתפס על ידי התצוגה).

לגוגל (Google) כזכור יש מספר מהדורות של משקפיים חכמים, ה-Google Glass, שלאחרונה השיקה אף דגם חדש בשם Google Glass Enterprise Edition. הגרסה של אמזון, לעומת זאת, לא תשלב מצלמה, מה שיאפשר למשתמשים להרכיב אותם גם בבתי קפה או באולמות קולנוע מבלי חשש מצד בעל העסק שמצלמים אותו בסתר.

ראוי גם לציין כי חלק נכבד מהצוות שפיתח את הגוגל גלאס עובד כעת עבור אמזון – כולל היוצר המקורי, בבק פרביץ. במקביל טוענות שמועות כי גם חברת אפל (Apple) כבר מפתחת משקפיים חכמים משל עצמה, לקראת השקה בשנת 2019.