אמזון (Amazon) חשפה מוצר חדש בשם Echo Show 5, שלמען הסר ספק איננו המהדורה החמישית של מסך ה-Echo Show – אלא דגם בעל מסך בגודל 5.5 אינץ׳. זה יהיה ״המסך החכם״ הקטן והזול ביותר של אמזון, במחיר של 89.99 דולרים ליחידה.

למרות המחיר המוזל והעיצוב הקומפקטי, ה-Echo Show 5 זהה בתכונותיו לדגמים קודמים וגדולים יותר. הוא מתוכנן להפעלה קולית דרך הסייענית הדיגיטלית ״אלקסה״ (Alexa), ומסוגל להציג נתונים שונים על מזג האוויר, תנאי הדרך לעבודה, תמונות של בני המשפחה, עובדות טריוויה שונות, מתכונים ועוד. ניתן גם להאזין דרכו לחדשות, או לשלוט ברכיבי בית חכם כגון נורות או מזגנים תומכים.

ה-Echo Show 5 מצויד גם בעדשת מצלמה המאפשרת ניהול שיחות וידאו, אולם באמזון מודעים לרגישות הצבתה של מצלמה כזו בחדרי שינה, ועל כן כוללים במוצר גם מתג האפשר לכסות פיזית את עדשת המצלמה בזמן שלא משתמשים בה. הדגש על פרטיות מגיע גם בדמות תוכנה מעודכנת, המאפשרת מחיקה מהירה של מידע אישי תוך בקשה קולית פשוטה (״אלקסה, תמחקי את כל מה שאמרתי היום״) ומסך שליטה בשם Alexa Privacy Hub המאפשר שליטה מהירה בכל הגדרות האבטחה והפרטיות. עדכונים אלו צפויים להגיע לכל סדרת מכשירי ה-Echo.

Image result for Echo Show 5

ה-Echo Show 5 זמין כעת למכירה מוקדמת בארה״ב, יפן, אוסטרליה, ניו-זילנד ורוב מדינות מערב אירופה. הוא צפוי להגיע ללקוחות הראשונים במהלך חודש יוני.