אחרי שמועות רבות והמתנה ארוכה, אמזון חשפה הערב רשמית את מחשב הטאבלט הראשון שלה, ה-Kindle Fire במחיר זול במיוחד –  $199. לאמזון והטאבלט שהיא תביא, ייחסו בעבר יכולות גבוהות בשוק הטאבלטים ויש הסוברים כי היא מסוגלת לשבור את השליטה המוחלטת של אפל בשוק הטאבלטים (אבל לא היינו בונים על זה).

ה-Kindle Fire הוא טאבלט קטן מימדים יחסית, 7 אינצ'ים גודלו של המסך מסוג IPS ברזולוציה 1024×600 ואמזון מייעדת אותו בעיקר לקריאת ספרים ומגזינים, שימוש והורדת אפליקציות, גלישה ברשת וצפייה בתכני וידאו ומוזיקה און ליין. הוא מגיע אמנם על מערכת האנדרואיד , אך למשתמש לא תהיה כל גישה (כך זה נראה) למערכת המקורית ובמקום נראה את ממשק הKindle שפותח במיוחד לכך, המזכיר את אפליקציית אמזון ל-iPad ובלחיצה אחת המשתמש נחשף לספרים, סרטים, מוזיקה ותכני בידור שונים, כמו גם חווית הקניות והרכישות און ליין של אמזון.

לטאבלט דפדפן פנימי המוכנה Amazon Skil המתנהגת בדומה לדפדפן ה-Skyfire, שלמעשה מבצע את העיבוד על שרתי אמזון ושולח למשתמש את התוכן דרך ערוצים ייעודיים הקבועים מראש, מה שגם מאיץ את הגלישה. חנות האפליקציות היא ה-Amazon AppStore שכבר הושקה בתחילת השנה בדיוק בשביל זה, ושם נמצא אפליקציות רבות עבור הטאבלט כמו משחקים (Angry Birds, Plants vs Zombies וכו'), עזרים, חיבור לרשתות החברתיות ועוד.

ה-Kindle Fire מונע ממעבד כפול ליבה TI OMAP4 הנחשב חזק למדי, אך לא תמצאו בו שום מצלמה או מיקרופון לדבר, ואין חיבור 3G, רק WiFi בתוספת 8GB של זיכרון, כך שזה לא יהיה תחליף מדויק למחשבי האנדרואיד היקרים יותר מבוססי Honeycomb.

קרא עוד:  חשיפה: LG הכריזה על מסכי IPS ראשונים עם זמן תגובה של אלפית השנייה

מחירו כאמור יעמוד על $199 ועיקר היכולות מיועדות למי שרוכש דרך אמזון שירותים וספרים לקריאה, וגם מספקת לרוכשים 30 יום חינם לשירות ה-Amazon Prime לצפייה בסרטים מהרשת, שמחירו השנתי יעמוד על $79 לרוכשי הטאבלט. הוא יושק ב-15 לנובמבר בארה"ב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.