מעוניינים לקנות טאבלט קטן בלי לשבור חסכונות? נראה שלאמזון (Amazon) יש חדשות בשבילכם, החברה הכריזה על Fire, טאבלט במחיר של 50 דולר בלבד.

עבור השטר עם פרצופו של זלמן שזר, לא כולל משלוח, תוכלו לרכוש את ה-Fire – מחשב לוח קטן בעל מסך בגודל 7-אינצ', מבית אמזון וכצפוי, לא מדובר ב'מפלצת חומרה' שכן המפרט של ה-Fire צנוע בהשוואה לדגמים הנוספים מבית אמזון. הוא כולל מסך בגודל 7-אינץ' באבחנה של 1024×600 פיקסלים עם פאנל מסוג IPS, מערכת-על-שבב עם מעבד מרובע-ליבות בתדר של 1.3 גיגה-הרץ', זיכרון עבודה (RAM) בנפח של 1 ג'יגה-בייט, וזיכרון פנימי לאחסון בנפח של 8 ג'יגה-בייט. המכשיר כולל מצלמה אחורית וקדמית ולדברי החברה זמן הסוללה הממוצע עומד על כ-7 שעות. המכשיר מריץ את Fire OS 5, הגרסה העדכנית של מערכת ההפעלה של אמזון, שהיא למעשה גרסה מותאמת של אנדרואיד אשר כוללת את השירותים וחנות היישומים של החברה בלבד.

אמזון מציינת כי המכשיר בעל עמידות גבוהה יותר משל ה-iPad Air ואף מציע מפרט מהיר פי-שניים משל ה-Tab 3 Lite של סמסונג. עבור אלו שחושבים ש-50 דולר הוא תג מחיר גבוה מדי, החברה מציע מכשיר בחינם ברכישה של חמישה טאבלטי Fire, קצת כמו רכישה של שישיית בירה.

בתוך כך החברה מוזילה גם את ה-Fire Kids Edition, מחשב הלוח המיועד לילדים והוא בעל תג מחיר של 149 דולר, הוזלה של 100 דולר לעומת הדגם הקודם. ה-Fire Kids ומגיע עם כיסוי מגן ייעודי לילדים ומינוי שנתי ל-FreeTime Unlimited הנותן גישה לספרים וסרטים המיועדים לילדים.

Fire-TV-with-Game-Controllerהתחרות על הסלון מתחממת

לאחר שאפל הכריזה על הדגם החדש של ה-Apple TV, עם האפשרות להורדה של יישומים ומשחקים, אמזון מכריזה על רענון קו מזרימי המדיה שלה וה-Fire TV ו-Fire Stick.

הדגם החדש של ה-Fire Stick, כולל מפרט משודרג – מעבד כפול ליבה ו-1 ג'יגה-בייט של זיכרון פנימי. מלבד השדרוג החומרתי, מעתה ניתן לשלוט במכשיר על-ידי העוזרת האישית של אמזון הנקראת 'אלכסה'. קופסאת ה-Fire TV זכתה גם היא למפרט משודרג ובהודעה שנמסרה על-ידי החברה הדגם החדש מציע שיפור של עד 75% בשיפור ביצועים ובניגוד למתחרה מבית אפל תומך בניגון של תכנים ב-4K. הדגמים החדשים של ה-Fire Stick ו-Fire TV נמכרים ב-50 ו-100 דולר בהתאמה. החברה אף מציעה מארז 'גיימינג' של הדגם העדכני של ה-Fire TV ובקר שליטה ב-140 דולר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.