אמאזון (Amazon) הכריזה על דגם חדש של הקינדל אואזיס (Kindle Oasis), היקר ביותר מבין מבחר הספרים האלקטרוניים של החברה. הדגם החדש כולל מסך מעט גדול יותר מזה של קודמו – 7 אינץ' לעומת 6 אינץ' בדגם המקורי – ותאורה אחורית חזקה יותר המבוססת על נורות LED. איכות התצוגה נותרה כשהייתה, צפיפות של 300 פיקסלים לאינץ'.

אולם החידוש העיקרי מבחינת רוב המשתמשים יהיה עמידות בפני מים, שכן מארז המכשיר אטום כעת לחלוטין. באמאזון טוענים כי הדגם החדש נבדק עבור מגוון שימושים סבירים, כגון חוף הים, בריכה, וגם אמבטיה וג׳קוזי, והצליח לשרוד ללא פגע. בזכות שיפורים ביעילות הסוללה הפנימית, היא מסוגלת כעת להפעיל את המכשיר למשך זמן ארוך יותר (מספר שבועות בין טעינה לטעינה) ללא צורך במארז הסוללה החיצוני שאותו מכרה אמאזון עד כה.

חידוש נוסף הוא תמיכה בספרים קוליים הנרכשים דרך שירות Audible, אם כי האואזיס איננו כולל רמקול מובנה או חיבור אוזניות סטנדרטי, אלא קישוריות Bluetooth אלחוטית. מחירו של הדגם הבסיסי, הכולל חיבור WiFi בלבד ו-8 ג׳יגה-בייט לאחסון ספרים יעמוד על 249.99 דולרים, 50 דולרים פחות בהשוואה לדגם הקודם. ניתן להרחיב את הזיכרון ל-32 ג׳יגה-בייט תמורת 30 דולרים, ולהוסיף למכשיר קישוריות סלולר באמצעות חיבור דור 3 תמורת 50 דולרים. יחידות ראשונות יסופקו לרוכשים החל מה-31 באוקטובר.