בזמן שאזרחי ישראל מחפשים באובססיביות מבצעים באתרי הקניות הסינים, הפתיעה אמזון (Amazon) עם מבצע משלה, שמגיע יחד עם עליית מדרגה בניסיון שלה לקרוץ לקהל הישראלי.

השינוי המשמעותי והקבוע יותר הוא ממשק עברי כמעט מלא, המציג את האתר ביישור מימין לשמאל ובו מתורגם רוב התוכן הכתוב באתר לעברית. מבדיקת TGspot עולה כי עמודים סטטיים, בהם התוכן המוצג פחות או יותר קבוע (כמו עמודי הגדרות החשבון וכולי) התרגום נראה שבוצע באופן אנושי, וכך גם לגבי חלקים רבים בעמודים דינמיים, כמו למשל עמודי מוצרים. עם זאת, שמות המוצרים עצמם והפרטים שלהם מתורגמים על ידי מחשבים, והתוצאות בהתאם, כאשר מוצרים מסוימים מתורגמים באופן חלקית ואחרים מציגים כותרת שהיא בליל לא ברור של עברית ואנגלית.

למעבר לממשק העברי יש ללחוץ על כפתור המיקום שלצד שורת החיפוש (לחלק מהמשתמשים הוא יוצג כגלובוס, לאחרים כדגל ארה"ב או כל מדינה אחרת שבגרסה המקומית שלה הם השתמשו בעבר) וא לבחור עברית בתחתית התפריט שייפתח.

לרגל השקת הממשק העברי של אתר הקניות הענק, מציעה אמזון גם פיתוי, שכרגע לא ידוע האם הוא מוגבל בזמן או יישאר חלק בלתי נפרד מפעילות האתר בעברית: משתמשים ישראלים יוכלו להזמין מוצרים בעלות של 49 דולר ומעלה ולקבל משלוח ארצה חינם (פרטים נוספים כאן).

עם זאת, הכלל הזה לא חל על כל המוצרים באמזון, אלא רק על כאלה המוצגים בתוצאות החיפוש ובעמוד המוצר כזכאים ל"משלוח חינם לישראל" (או Free shipping to Israel למי שממשיך להשתמש בממשק באנגלית). החברה גם מציגה רשימה של מוצרים כאלה, אך נראה כי בניגוד לכותרת המבטיחה יותר מ-8,000 פריטים בפועל מדובר על מאות בודדות, שרובם דיסקים (גם של משחקים וגם של סרטי וסדרות) ומוצרי חשמל כמו סטרימרים ומכשירי גיימינג (למשל: קונסולות Switch של נינטנדו וקסדות Oculus).

קרא עוד:  גוגל: זה מה שעניין אתכם ב-2019

בנוסף, מי שהגדיר בעבר כתובת שילוח בארה"ב כדי להשתמש בשירותים כגון Ushops, דילטס וכדומה, יצטרך להחליף את ברירת המחדל לכתובתו בישראל כדי לראות אילו מוצרים זכאים למשלוח חינם לארץ.

כדאי לזכור שלמרות שאמזון מציעה משלוח חינם להזמנות מעל שווי של 49 דולר, הזמנות מעל 75 דולר חייבות במסים, ולכן כדאי מאוד להישאר בטווח הזה.