לפני כשנתיים אמזון (Amazon) החליטה לרכז את כל האפליקציות שהיא מציעה בחינם מפעם לפעם בתוך אפליקציה ייעודית אחת בשם Amazon Underground, אבל בסוף השבוע האחרון היא הודיעה כי היא מפסיקה לחלוטין את השירות החינמי.

אמזון הייתה החלוצה בתחום האפליקציות החינמיות, גם כאלה שעלו עשרות דולרים בחנות האנדרואיד. אמנם גוגל פתחה מדור שבועי של אפליקציות בחינם, אך זה קטן וצנוע בהרבה. הצעד כפי הנראה נובע מהרצון לחסוך בעלויות ולצמצם את הפעילות השיווקית סביב זה, שכן כיום לחנות של אמזון יש היענות נמוכה בהשוואה לזו של גוגל.

אמזון תפסיק את המבצעים בתוך האפליקציה ולמעשה את כל שירות ה-Actually Free שלה אשר מציע לגולשים להוריד אפליקציות ומשחקים בחינם, כולל רכישות בתוך האפליקציה. השבתת השירות תתרחש בכמה שלבים: בשלב הראשון, שיחל ב-31 במאי הקרוב, מפתחים לא יוכלו יותר להגיש לאישור אפליקציות אשר ייכללו בתוכנית ה-Actually Free. אפליקציות שכבר כלולות בו ימשיכו לקבל תשלומים מאמזון בהתבסס על כמות אנשים שמשתמשים בהן, ולעדכן את האפליקציות שלהם עד סוף שנת 2019 – אז תושבת התוכנית לחלוטין.

בשלב השני, שיתרחש כבר בקיץ הקרוב, לא יוכלו יותר משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) לגשת לאפליקציית Amazon Underground, והיא תפעל רק עבור משתמשי טאבלט ה-Fire של אמזון. בשלב השלישי, שכאמור יתרחש בסוף 2019, לא יוכלו גם משתמשי אמזון להוריד יותר אפליקציות, ואלו שכבר הורדו באמצעות השירות יפסיקו לעבוד.

קרא עוד:  מיקרוסופט מוסיפה ב-SwiftKey אפשרות לחיפוש בגוגל

מאמזון נמסר כי חנות האפליקציות הרגילה שלה תמשיך לפעול כרגיל, וכי מפתחים עדיין יוכלו לקבוע בעצמם את המחירים שלהם, או לנצל קידומים חינמיים אחרים של החברה, כמו למשל תוכנית FreeTime Unlimited עבור ילדים.