לצד שלל מוצרי ה-Echo החדשים וגם כמה מוצרים לבישים, הכריזה אמזון (Amazon) באירוע שאותו ערכה השבוע גם על נתב רשת מבוסס Mesh, מוצר חדש ראשון הנושא את מותג Eero לאחר שרכשה את החברה בתחילת השנה.

בדומה לרוב המוצרים בתחום, גם הנתב של אמזון מציע רשת המבוססת על מספר תחנות בסיס המסוגלות לנתב את הנתונים ביניהן, וכך להציע כיסוי מלא ומהיר גם בבתים גדולים. לטענת אמזון, תהליך ההתקנה וההגדרה של רשת הנתבים מתבצע באופן אוטומטי כמעט לחלוטין וניתן להשלים אותו בתוך פחות מעשר דקות, ללא שום צורך בידע טכני.

החידוש המרכזי הוא תמיכה בפקודות קוליות, דרך הסייענית הדיגיטלית אלקסה (Alexa) כמובן. ניתן לבקש מאלקסה, לדוגמא, להפעיל או לכבות את הרשת המיועדת לאורחים, לנתק מכשירים מסוימים מהרשת (כמו הטאבלט של הילדים), ועוד שלל הגדרות שבדרך כלל דורשות כניסה למסך הבקרה של הנתב. באמזון לא מתכוונים לשמור על תכונה זו כחידוש בלעדי לנתבים שלה – ולדבריה יצרניות נוספות, כדוגמת אסוס (Asus) ו-TP-Link, כבר קיבלו ממנה את כל הגישות הנחוצות על מנת לשלב תמיכה בפקודות קוליות גם בנתבים מתוצרתן.

אמזון מציעה למכירה נתב בודד מהסדרה החדשה תמורת 99 דולרים, וחבילה של שלושה ב-249 דולרים. בשלב זה, המשלוח הוא לתחומי ארה"ב בלבד.