האוזניות החכמות Echo Buds אינן המוצר הלביש היחיד שיהפוך את העוזרת הקולית של אמזון (Amazon) גם מחוץ לבית ללא צורך לשלוף את הטלפון מהכיס: באירוע עמוס ההכרזות שערכה אמש הכריזה החברה על שלושה מכשירים לבישים אחרים שיביאו את אלקסה לכל אדם… ואפילו לכל כלב.

Echo Frames הם משקפיים חכמים, שבניגוד לאלה של חברות כמו גוגל (Google), סנאפ (Snap) ואחרות לא כוללים מצלמה או יכולות מציאות רבודה. במקום זה, הם כוללים מיקרופונים ורמקולים הממוקמים היטב כדי לאפשר ללובש לדבר עם אלקסה ולקבל ממנה תשובות ישר לאוזן.

Image result for amazon echo loop"

לדברי החברה, המיקרופונים מכוונים היטב כדי לקלוט את המשתמש גם בסביבה רועשת, וניתנים לכיבוי, ואילו הרמקולים שנמצאים על שתי קשתות האוזן בנויים ומכוונים כך שרק המשתמש יכול לשמוע אותם. עם זאת, לא ברור מדוע מדובר ברמקולים אמיתיים, ולא מנגנוני bone conduction, שיכולים היו להתאים הרבה יותר לשימוש בעוזרת קולית לבישה.

קשתות המשקפיים עבות יחסית, אך לא באופן מוגזם, והם שוקלים 31 גרם בלבד. הם גם בנויים עבור עדשות רגילות, כך שהם יכולים להחליף משקפיים אמתיים. הקשת הימנית משמשת כבקר שליטה, כאשר לחיצה ארוכה עליה מפעילה את העוזרת הקולית המוגדרת כברירת מחדל בטלפון, והחלקה קדימה או אחורה מדלגת בין ההתראות הקוליות שאלקסה יודעת להקריא. ניתן לבחור באפליקציה אילו אפליקציות תיכללנה ברשימת ההתראות המוקראות.

משקפי Echo Frames מוגדרים כמוצר ניסיוני, וזמינים רק עבור מי שיבקש ויקבל מאמזון אישר להיכלל בניסוי. המחיר: 180 דולר (לא כולל עדשות). לדברי אמזון, הסוללה המובנית בקשת הימנית מספיקה ל-14 ימי המתנה או 3 שעות של השמעת אודיו.

Echo Loop היא טבעת עשויה טיטניום, כאשר בכל אחד מצידיה (זה המיועד לפנות פנימה וזה המיועד לפנות החוצה) נמצאים מיקרופון ורמקול קטנטנים. ההפעלה אינה קולית, אלא נעשית בלחיצה על כפתור קטן שנמצא בצד הפונה לאצבע הסמוכה לטבעת, ורטט קל מודיע על קליטת הלחיצה או על התראה חדשה. לחיצה ארוכה על הכפתור מפעילה את העוזרת הקולית המוגדרת כברירת מחדל בטלפון.

עיתונאים שנכחו באירוע וניסו את הטבעת מספרים כי צריך להחזיק אותה סמוך לפה בעת הדיבור וסמוך לאוזן כאשר אלקסה עונה, מה שגורם למשתמש להיראות כמו מרגל בסרט גרוע במיוחד.

Echo Loop מגיעה בארבעה גדלים, כאשר אמזון מבטיחה ערכה שתאפשר לכל אחד לבדוק איזה גודל מתאים לו לפני הרכישה. עם זאת, לפני הרכישה יש גם לבקש ולקבל אישור מהחברה – שכן גם Loop הוא מכשיר ניסיוני. המחיר: 130 דולר. חיי הסוללה: עד יום בודד.

Ring Fetch, שכפי שניתן להתרשם משמו משויך לסדרת מוצרי האבטחה Ring שבבעלות אמזון, מיועד ללבישה על ידי כלבים. הוא מתחבר לקולר וכולל שבב איתור. המשתמש יכול להגדיר באפליקציה אזור גאוגרפי שאם הכלב יוצא ממנו תתקבל התראה, וכמובן שאם הכלב נעלם ניתן להשתמש בשבב כדי לאתר אותו.

Ring Fetch יושק רק ב-2020 ומחירו לא ידוע עדיין, ואמזון מייעדת אותו בעיקר להדגים את היכולות של מה שהיא קוראת לו Sidewalk. זהו פרוטוקול תקשורת קנייני המיועד למכשירים מחוברים הזקוקים לטווח שידור גדול יותר ממה שמאפשר נתב הרשת האלחוטית הביתי. המכשירים התומכים בפרוטוקול ישדרו בתדרים בטווח של 900 הרץ, למרחקים ארוכים ותוך חיסכון בכמות המידע המשודר וצריכת החשמל הדרושה לשידור וקליטה. החברה ציינה כי כך ניתן יהיה לייצר מכשירים חכמים כמו בקרי השקיה לגינה וחיישנים שונים, שנמצאים מחוץ לטווח הרשת הביתית.

Image result for Ring Fetch