ענקית הקמעונאות וגם האלקטרוניקה אמזון (Amazon), הכריזה הלילה על המכשיר הסלולרי הראשון שלה ובניגוד למכשירי ה-Kindle היא מכוונת גבוה, מאוד גבוה. החברה שהופכת אט אט גם ליצרנית חומרה הציגה את המכשיר העונה לשם Amazon Fire Phone באירוע שנערך בארה”ב ויגיע באופן בלעדי לרשת AT&T המקומית.

חוזרים לתלת מימד
הדבר הבולט ביותר במכשיר החדש הוא הפיצ’ר השמועתי המוסיף אפקט תלת מימד בהתבוננות במסך אשר מושג על ידי לא פחות מארבעה מצלמות קדמיות וחיישן אינפרה אדום העוקבים אחר המשתמש באופן דינאמי ולדברי החברה המכשיר מסוגל להבחין בין אובייקטים ותמונות באבחנה גבוהה גם אם אחת מהמצלמות כוסתה על ידי המשתמש.

באמצעות המצלמות, מסך המכשיר ינוע יחד עם המשתמש כך שהרקע יותאם לסביבה, משהו בסגנון של הרקע הנע ב-iOS 8. אבל זה לא נגמר כאן, ניתן יהיה לנווט באופן דומה גם בתפריטי המכשיר, כמו גם בחברה ישיקו גם ערכת פיתוח (SDK) כך שניתן יהיה לנצל את הטכנולוגיה גם בשימוש במשחקים, גלילה אוטומטית וניווט מבלי לגעת במסך.

FirePhone-Handמפרט לא מתפשר
המכשיר יגיע בגודל ממוצע עם מסך 4.7 אינץ’ 720p ובעל מראה קלאסי, יש שיאמרו שילוב של סמסונג (בקדמתו) ואפל (בגבו). הוא רץ על שבב של Qualcomm מרובע ליבה 2.2GHz, זיכרון עבודה (RAM) של 2GB, מצלמה 13 מגה פיקסל עם מייצב תמונה שאמזון הקפידה לציין כי המצלמה מספקת תמונות טובות יותר מאשר ה-iPhone 5s וה-Galaxy S5. ישנו גם כפתור לצילום מהיר ושירות שמבטיח לגבות את כל התמונות שצולמו לענן ללא הגבלה.

קרא עוד:  סמסונג משיקה מחדש את ה-Galaxy Fold המתקפל עם שינויים בעיצוב

הוא מריץ את מערכת ה-Fire OS 3.5 מבוססת האנדרואיד כך שלא נתפלא אם נמצא לאחר ההשקה דרכים שונות לפרוץ ולהחליף גרסת מערכת. ממשק המשתמש כולל מחוות רבות כמו מעבר בין מסכים על ידי סיבוב מהיר של המכשיר לכיוון מסויים, הטייה למעלה או למטה לגלילה ועוד.

אבל אמזון כמו אמזון, לא מתמקדת רק בעולם החומרה אלא לא פחות חשוב מבחינתה הוא עולם התוכן, ולכן ה-Fire Phone מגיע עם שירות ה-Amzon Prime הכולל וידאו, סרטים וסדרות, מוזיקה ועוד עם 12 חודשים בחינם הכלולים במחיר המכשיר. יישום Firefly יאפשר לצלם באמצעות המצלמה כל דבר שמעוניינים לקבל עליו מידע כמו דיסקים, עטיפות מגזינים, ספרים, קוד QR ואפילו שירים והוא יישלוף את הנתונים ישירות מהרשת. שירות נוסף הוא Mayday המאפשר לקבל תמיכה מהירה על ידי נציג שירות בתוך 10 שניות (בבמוצע).

באופן מפתיע, למרות שלאמזון יכולת הפצה ושיווק היא בחרה לשתף פעולה עם AT&T ולהשיק שם את המכשיר באופן בלעדי, לפחות בהתחלה. ה-Fire Phone יושק ב-25 ליולי במחיר של $199.99 לגרסת 32GB ומאה דולרים נוספים לגרסת 64GB.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.