אמזון (Amazon) החלה למכור את ה-Dash (דאש), כפתור קטן וזעיר המחובר לאינטרנט ומאפשר לבצע רכישה של מוצרים מסוימים באופן מיידי ישירות מאתר החברה.

ה-Amazon Dash שנחשף מוקדם יותר השנה, מחובר לרשת האלחוטית וניתן למיקום בכל מקום בבית. באמצעות לחיצה בודדת על הכפתור ניתן יהיה להזמין את המוצר שחסר בבית, מיד כאשר זיהינו כי הוא אזל. כך לדוגמה ניתן להצמיד את הכפתור למכונת הכביסה ולהזמין אבקה כאשר היא נגמרה, חיתולי האגיס, מכשירי גילוח של ג’ילט ועוד 15 מוצרים שונים. כל לחיצה מבצעת הזמנה מיידית מאמזון, וכי לחיצה חוזרת לא תפעל עד אשר בוצעה אספקה של ההזמנה הקודמת של אותו המוצר.

הכפתור פועל על סוללה בודדת וניתן להגדיר אותו דרך אפליקציה לטלפונים החכמים של אמזון. הוא זמין לרכישה במחיר של 4.99 דולר בלבד, אולם השימוש בו מוגבל למשתמשי מועדון Amazon Prime.

כאשר הוכרז, רבים ניסו להבין מה ההגיון העומד מאחורי הכפתור, הרי הזמנה של סל מוצרים יעיל יותר ולרוב כדאי יותר, אך באמזון מתעקשים כי זו הדרך החדשה להפוך את החיים לקלים יותר וחכמים יותר. אולם מתברר, כי המכשיר הקטן הזה יש פונקציות נוספות שאמזון לא סיפרה לנו עליהם ומבט מבפנים מראה כי הוא כולל גם מיקרופון פנימי שככל הנראה משמש את לתקשורת ראשונית עם הטלפון במהלך ההתקנה וכי השימוש בו יכול להיות רחב יותר מאשר רק להזמין מוצרים דרך האינטרנט, כפי שוודאי נדע על כך בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.