שיתוף פעולה נדיר בין ענקיות עולם הטכנולוגיה אפל (Apple), אמזון (Amazon) וגוגל (Google) צפוי להביא ליצירתו של תקן חדש שישמש לחיבור בין אביזרי בית חכם כדוגמת נורות, מצלמות ובקרי טמפרטורה, ובין רמקולים חכמים, טלפונים ומכשירים נוספים המשמשים לצורך הפעלתם. את צד יצרני האביזרים מייצג מיזם זיגבי (Zigbee), בו שותפות רוב החברות הבולטות בתחום בהן איקאה (Ikea), סמסונג (Samsung) וחטיבת מוצרי התאורה של פיליפס (Philips) האחראיות לנורות Hue.

במצב הקיים היום, נדרשים יצרני האביזרים להתאים את מוצריהם עבור כל מערכת בנפרד. התוצאה היא אביזרים רבים התומכים רק בחלק מהתקנים ובמערכות ההפעלה הקיימות. לאחר הצגתו והטמעתו של התקן החדש, יוכלו הלקוחות לדעת בביטחון כי אביזר הבית החכם אותו רכשו יפעל היטב דרך הרמקול החכם או הטלפון שברשותו, ולא משנה אם הוא מבוסס על אלקסה (Alexa), הסייענית של גוגל (Google Assistant), או Homekit, תקן הבית החכם של אפל.

החדשות הרעות הן שהעבודה על התקן החדש, Connect Home Over IP שמו, רק מתחילה. הציפייה היא כי התקן יהיה מוכן רק לקראת סוף שנת 2020, כך שמוצרים שיתמכו בו (או עדכוני תוכנה למוצרים קיימים) יגיעו רק בתחילת שנת 2021.