אמזון (Amazon) הוסיפה חבר חדש ומעודכן לסדרת מחשבי הטאבלט שלה והשיקה את Fire HD 8 במהדורה חדשה ומשודרגת. זהו אחד הדגמים הכי נמכרים של אמזון בגזרת הטאבלטים, כאשר הוא מציע מפרט בסיסי אמנם אך במחיר אטרקטיבי של 79.99 דולרים בלבד.

טאבלט Fire HD 8 מציע מסך בגודל 8 אינץ' ברזולוציה של 1280×800 פיקסלים, או "תצוגת HD עם מעל מיליון פיקסלים", כפי שאמזון מכנה זאת. מתחת למכסה המנוע ישנו מעבד (ככל הנראה של מדיה-טק) עם מעבד מרובע ליבות בתדר 1.3 גיגה-הרץ לצד זיכרון עבודה (RAM) של 1.5 גיגה-בייט.

אחד החידושים של דגם זה הוא שילובה של אלקסה (Alexa), המסייעת הוירטואלית של אמזון, אשר מסוגלת לבצע מגוון של משימות רק בפקודות קוליות כגון הפעלת מוזיקה, השהייה או ניגון, ביצוע שיחות קוליות, להקריא ספרי קול (audio book), לשלוט בבית החכם ועוד. אלקסה זמינה בכל זמן גם כאשר המסך כבוי.

בחברה מבטיחים כי Fire HD 8 מסוגל לספק עד 10 שעות עבודה רצופות של האזנה למוזיקה או צפייה בתוכניות. יש לו אחסון של 16 או 32 גיגה-בייט וגם חריץ זיכרון המסוגל לספק עד 400 גיגה-בייט לכל היותר וכן תמיכה ב-Dolby Atmos.

הטאבלט פועל על מערכת ה-Fire OS, שהיא גרסת אנדרואיד מותאמת פרי פיתוחה של אמזון עם חנות האפליקציות והתכנים שלה, אבל ללא גישה לחנות ה-Google Play (באופן רשמי לפחות).

קרא עוד:  לא עוזר כלום: Windows 7 לא תעלם עוד הרבה זמן

Fire HD 8 החדש זמין כבר כעת במכירה מוקדמת באתר אמזון, כאשר יישלח לרוכשים החל מ-4 לאוקטובר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.