אמזון הכריזה הערב על ליין חדש של מכשירי הטאבלטים החדשים שלה, והפעם החברה הולכת לא על אחד, אלא על שני מכשירים, הכירו את Kindle Fire HD.

לא תופתעו לשמוע כי אמזון הגדילה את הטאבלט המפורסם והנמכר שלה (3.5 מיליון יחידות בשנה האחרונה) וה-HD בשם הוא לאור הרזולוציה המפתיעה אפילו לגדלים הללו, כאשר דגם אחד יגיע בגודל 7 אינצ', בדומה לקודמו, אך עם רזולוציה של 1280 על 720, ואילו הדגם החדש והגדול יותר בעל מסך 8.9 אינצ' יגיע ברזולוציה של 1920 על 1200 המספקים 254 פיקסל לאינצ' (PPI).

חזק יותר מטגרה
הטאבלטים מהדור השני של אמזון גם יהיו חזקים יותר מקודמם, כך הם מצוידים במעבד כפול ליבה של TI מסדרת OMAP 4470 המספק ביצועים טובים יותר מהדור הקודם ולדברי אמזון השבב אף מהיר ממעבד ממעבד מרובע הליבות Tegra 3.

בטאבלטים החדשים ישנם גם זיכרון כפול ומגיעים עם 16GB פנימי לאחסון, וכן גם רמקולים סטריאופונים, שיפור קליטה ב-WiFi באמצעות זוג אנטנות וכן מצלמה קדמית המצלמת באיכות HD. כדי לנצל את הביצועים, אמזון אף ציידה אותם ביציאת HDMI, כך שניתן לחברם למסכים חיצוניים, ואפילו תקשורת Bluetooth, דבר הנשמע בסיסי אך היה חסר ב-Kindle Fire המקורי.

החברה גם הציגה מספר פיצ'רים חדשים בתחום התוכנה, כמו ה-WhisperSync for voice המאפשר להאזין לספרי אודיו (audiobook) ולהמשיך מהמקום בו נעצרנו עם טקסט לקריאה במקום, או יישום ה-X-Ray המאפשר צפייה בנתונים על סרטים דרך אתר IMDB לפני הצפייה או הרכישה של הסרט. ה-WhisperSync for Games יאפשר לשחקנים לשמור את ההתקדמות שלהם במשחק וגם לסנכרן את השמירה בין מכשירים, כך שניתן להמשיך מאותו מיקום שנעצרנו גם אם החלפנו מכשיר, וכן ישנו תוספת חשובה של אפליקציית email חדשה השמסנכרנת את כל הנתונים מחשבון הגוגל, Yahoo והוטמייל.

קרא עוד:  המהיר בשוק: ADATA חשפה כונן SSD PCIe 4.0 לגיימרים

המערכת של הטאבלט כזכור מבוססת על גוגל, אולם לא נמצא שם את חנות הגוגל פליי ובמקום זאת ישנם חנות אפליקציות ייעודית וממשק של אמזון אשר פותח במיוחד בשבילו.

נשאר זול
אמזון הצליחה אולי בעיקר בזכות המחיר הנמוך ואת זה היא לא שוכחת. היא מתמחרת את ה-Kindle Fire HD בגודל 7 אינצ' באותו מחיר כמו קודמו –  $199 ואילו דגם ה-8.9 אינצ' בתוספת של $100 המביאה אותו לסך של $299, עדיין זול מרוב הטאבלטים המקבילים אליו הנמכרים בשוק וכתחרות חזקה מול הטאבלט Nexus 7 של גוגל. בחברה מתכננים להוציא אותו למכירה בחודש נובמבר הקרוב, ב-20 לחודש כשיושק גם עם גרסת LTE בתוספת של $200 נוספים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.