בימים האחרונים ישנם דיווחים שונים ברשת על כך שאמזון (Amazon) מתכננת להשיק מחשב טאבלט(ים) המבוסס על מערכת האנדרואיד.

אתר החדשות DigiTimes מדווח כי אמזון בשלבי תכנון מתקדמים למחשב טאבלט בגודל 10.1 אינצ' להשקה לקראת תקופת החגים הבאה (2012) של ארה”ב. דיווחים אחרים טוענים כי לאמזון כבר ישנם מספר טאבלטים המיועדים להימכר ממש בקרוב, ומיוצרים  בימים אלה על ידי חברת Quanta Computer הטיוואנית, ויהיו בגודל 7 אינצ' ו-9 אינצ' וההשקה הצפויה היא בחודש אוגוסט-ספטמבר.

הדיווח מוסיף כי הם יהיו מבוססי מעבד הכפול ליבה של Nvidia לדור הנוכחי ובהמשך נראה את הטאבלט 10 אינצ' המבוסס על מעבד הדור הבא Kal-El גם כן של Nvidia. הם יוטמעו עם אפליקציה לקריאת הספרים של קינדל וכן ספריית ענק של תכני וידאו וסרטים להשכרה ישירות מהמכשיר.

לא ידוע עדיין האם הדיווחים נכונים, אך לא נתפלא לראות את אמזון משיקה טאבלט שכזה במיוחד לאור שהמתחרה Barnes & Noble מבססת את קורא הספרים שלה על מחשב טאבלט אנדרואיד, ומכירות מכשיר הקינדל צנחו לאחרונה במספרים גדולים. קשה להספיד את הקורא הספרים אך המשתמשים מעדיפים את המסך הצבעוני למרות שהוא מעייף את העיניים בעת הקריאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.