בעוד עיני חלק גדול מהעולם נשואות למערכת ההפעלה החדשה של אפל (Apple), הלו היא iOS 8, בשקט מתחת לרדאר השיקה גם אמזון (Amazon) עדכון גרסה למערכת ההפעלה שלה, Fire OS.

הגרסה החדשה, Fire OS 4 שמכונה גם Sangria, מבוססת על אנדרואיד 4.4, אבל כמובן עם כל השינויים שאמזון כופה על מערכת ההפעלה, מהמסך הראשי ועד החנויות שאליהן ניגשים.

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה מוסיפה תמיכה בפרופילים, כך שכל אחד שמשתמש במכשיר בעצם יכול ליהנות ממכשיר שלו, החל ממסכי בית ועד החשבונות אליהם ניגשים ברשתות החברתיות. בנוסף היא מוסיפה את תמיכה ב-Firefly גם לטאבלטים של החברה, התכונה שמאפשרת לצלם דברים ואחר כך לחפש אותם באופן מקוון.

תוסת חדשה אחרת מגיעה מ-Amazon Fire TV, והיא תכונת ה-ASAP. המערכת לומדת את הרגלי הצפייה של המשתמש ויודעת להוריד מראש סרטים ופרקי תוכניות טלוויזיה כך שיהיו מוכנים לצפייה מיידית.

עדכונים נוספים כוללים זמן סוללה משופר בזכות תכונה שהחברה מכנה Smart Suspend וכן חיבור מובנה עם האפליקציה WPS Office לצורך עריכה וצפייה בקבצי אופיס.

תכונות עתידיות שתוסיף החברה כוללות הוספת מצב גלישה אנונימי לדפדפן ה-Silk של מערכת ההפעלה וכן כלי שמאפשר לבנות ספרייה משפחתית.

Fire OS 4 מתאימה ל-Kindle Fire HDX 8.9, ל-Fire HD Kids Edition וכן ל-Fire HD 7. העדכון יהיה זמין להורדה דרך האוויר למשתמשים עם Fire OS 3.