מחקר של חברת Nielsen מציג בפנינו נתונים חדשים, ולא כל כך מפתיעים: נכון לחודש פברואר 2012, כמעט לחצי ממנויי ארצות הברית (באחת מחברות הסלולר) יש סמארטפון. ליתר דיוק, הסמארטפונים ממש קרובים לעקוף הטלפונים ה"רגילים" (או הטיפשים, איך שתרצו), כאשר ל-49.7% ממנויי הרשתות הסלולריות בארצות הברית יש מכשיר סמארטפון, ועד סוף החודש הנוכחי נתון זה צפוי לעלות ולהוביל לכך שלרוב המנויים בחברות הסלולר האמריקאיות – יהיה סמארטפון.

אם גם אתם תוהים איך כמות בעלי הסמארטפונים גדלה כל כך בזמן האחרון, נספר לכם שיותר משני שליש מהקונים בשלושת החודשים האחרונים – בחרו בסמארטפון. כדי שתבינו את גודל המהפכה, בחודש פברואר בשנה שעברה רק ל-38% מהמנויים היה מכשיר סמארטפון ברשותם.

ומה עם מערכות ההפעלה?
אין ספק שהעובדה שיש עשרות מכשירים שתומכים במערכת ההפעלה של גוגל תביא את האנדרואיד לראש הטבלה, אך הנתונים מראים שמערכת ההפעלה של אפל, ה-iOS, הולכת ומצמצמת פערים מול המתחרה. נתח השוק של מערכת האנדרואיד עומד על 48% וכך נשאר גם אל מול כלל השוק. אם משווים רק את מערכת ה-iOS, נתח השוק שלה עומד על 32% ואילו רק רק בשלושת החודשים האחרונים היא קופצת ל-43%. בשעה שמערכת ה-iOS הולכת ומצמצמת פערים מול האנדרואיד, נרמסת מערכת ההפעלה של RIM ונתח השוק שלה יורד ל-5% בלבד. נראה שלא מקבלים אורחים חדשים או מערכות הפעלה אחרות בשוק הזה, שכן נתח השוק של כל שאר מערכות ההפעלה ירד ל-4%.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy A10s, שדרוג לטלפון שוק הכניסה

אנו מקווים שהנתונים ישתנו לטובה עם כניסתה של Windows Phone לשוק, כל מה שנותר הוא לחכות לנתוני שנה הבאה. (מקור)