אולווינר (Allwinner), יצרנית השבבים הסינית הקטנה, הכריזה על שלושה מעבדים חדשים המסוגלים לשמש במגוון יישומים, כגון תיבות טלוויזיה או מכשירי IoT, ואפילו לטלפונים בשוק הנמוך מאוד. שניים מהמעבדים ארבע ליבות עם ואת המעבד הגרפי ARM Mali 400, ואילו לשלישי יש 8 ליבות והמעבד הגרפי PowerVR SGX544. לחברה הייתה בתקופה מסוימת עדנה, וכאמור בשוק המכשירים הנמוך, וכעת היא מנסה שוב להציע חלופה לחברות שמחפשות לייצר מכשירים זולים במיוחד.

אחת הדרכים ליצור מעבד זול הוא להשתמש בתהליך ייצור יחסית גדול, אבל בכל זאת מציעה אול-ווינר שיפור מה. שלושת המעבדים החדשים, שמוגדרים על ידי החברה כסדרה R, מיוצרים ב-40 ננו-מטר במקום ב-55 ננו-מטר, וכזכור, יש גיום מעבדים שכבר עומדים להכינס לפס הייצור וייצורם הוא בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר. כל המעבדים מבוססים על Cortex-A7, וזה אומר שהם מתאימים ל-32 ביט.

Allwinner R16 והוא מהווה פתרון זול למערכות IoT, עם תמיכה באנדרואיד או אפליקציות מבוססות לינוקס (Linux). המעבד R40 מרובע הליבות הינו, במידה מסוימת, יורשו של ה-A20 כפול הליבה שנחשב בזמנו לאחר הנמכרים ביותר של החברה. המעבד האחרון הוא Allwinner R58 לו כאמור יש שמונה הליבות, והוא נועד לפי החברה למחשבים ניידים היברידיים.

שלושת המעבדים תומכים בניגון והלקטת ווידאו ב-1080p בקצב של 60 פריימים/לשנייה, ומבחינת זיכרון הם תומכים רק ב-DDR3, ומטה. בכל המקרים מדובר בקבוצת מעבדים אחת ולא בשני אשכולות.