מדיה-טק (MediaTek) לא ממש הצליחה במכירות של המערכות על שבב בעלות עשר הליבות בסדרת ה-Helio X שלה. אבל היא תשמח לראות את ה-X1, הטאבלט החדש של אול-דו-קיוב (AllDoCube) שאימץ את המערכת על שבב Helio X20. הסיבה היא שמדובר בטאבלט אחד מגל קטן של טאבלטים חדשים שמיועדים לשוק הביניים ומטה שאימץ את השבב הזה, כולל Voyo i8 ו-Binai G10Max, בין השאר.

הטאבלט החדש, של החברה המתמחה בייצור טאבלטים ומחשבים לשוק הביניים ומטה, מציע מסך בגודל 8.4 אינץ' ברזולוציה נאה של 2560×1600 פיקסלים. התצוגה מבוססת על שבב Mali T880 בתצורת 4 ליבות שהוא חלק אינטגרלי במערכת על שבב. עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון, הוא אמור לספק מספיק יכולת להתמודדות עם רוב המשחקים, גם אם לא בדיוק בביצועים הכי גבוהים שלהם. ניתן להרחיב את הזיכרון בעוד 128 גיגה-בייט לכל היותר.

למעשה מדובר בסך הכל בטאבלט שמציע תצורה סבירה בהחלט תמורת הכסף שלו – כרגע פחות מ-1,000 שקלים באתרי המכירות המקוונים בסין. הוא מגיע עם חיישן טביעות אצבע בכפתור הבית, יש לו מצלמת 8 מגה-פיקס מקדימה ו-13 מגה-פיקסל מאחור. יש לו תמיכה ב-WiFi 802.11ac, בבלוטות' 4.0 ו-LTE בשני ערוצים. הסוללה היא 4,500 מילי-אמפר/שעה, והיא מלווה במטען 5V/2A בחיבור USB-C. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.1, בגרסה בינלאומית.

עוביו של הטאבלט 8 מ"מ ומשקלו ככ-350 גרם. העיצוב אולי לא מדהים, אבל כאמור, התמורה בהחלט טובה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.