הרשת החברתית אינסטגרם (Instagram) השיקה לאחרונה את IGTV, שירות וידאו ייעודי המאפשר למשתמשי האפליקציה לצפות ולהעלות סרטוני וידאו ארוכים יותר ושמצולמים לאורך. יש הקוראים לזה אלטרנטיבה ל-YouTube ויש המשערים כי זה הדבר הגדול הבא. בינתיים, הנה חמישה דברים שאתם צריכים לדעת על השירות החדש.

במכשירי iOS תפריטי האפליקציה עדיין באנגלית, על כן, השארנו את שמות התפריטים בכתבה גם באנגלית.

לא חייבים להוריד את אפליקציית IGTV

תוכלו למצוא את לוגו השירות גם באפליקציית אינסטגרם הוותיקה (אם מותקנת אצלכם הגרסה האחרונה), ואפילו ניתן להעלות סרטונים באמצעות גישה לאינסטגרם דרך הדפדפן במחשב. אם בכל זאת תרצו להוריד את האפליקציה, חפשו IGTV בחנויות האפליקציות.

כל הדרכים לשימוש בשירות IGTV

Image result for IGTV

כך תבחרו באיזה תוכן לצפות

גררו את המסך מעלה ותחת הכרטיסייה "For You" שבמרכז המסך תרכז אינסטגרם את הסרטונים של האנשים אחריהם אתם עוקבים, לצד סרטונים שעשויים לעניין אתכם, על פי העדפות הצפייה שלכם. תוכלו גם לצפות בסרטונים הפופולאריים וכן לחפש סרטונים וערוצים לפי משתמש או האשטאג בחלונית החיפוש.

הריצו קדימה ואחורה בלחיצת כפתור

בעת ניגון סרטון במכשירי אנדרואיד, לחיצה על חלקו הימני של המסך תריץ את הסרטון 10 שניות קדימה, ולחיצה על החלק השמאלי – תריץ 10 שניות אחורה. בכל המכשירים, משיכה של המסך ימינה ושמאלה, תעבור לסרטון הבא/הקודם. לחיצה במרכז הסרטון תפתח את כותרתו, את התיאור, את ציר הניגון, את האפשרות לעשות לייק, לשלוח לחברים ולהגיב.

קרא עוד:  אפליקציית Office החדשה לאנדרואיד: כל השירותים במקום אחד

כל מה שתוכלו לעשות בעת ניגון סרטון

כך תפתחו ערוץ משלכם

הפעילו את IGTV, משכו את המסך מעלה ולחצו על לוגו גלגל השיניים שבמרכז המסך > Create Account והמשיכו לפי ההוראות. ניתן לפתוח ערוץ גם דרך אתר Instagram.com שם היכנסו לחשבון שלכם > פרופיל (מצד ימין למעלה) > IGTV (במרכז המסך) > צור ערוץ.

עוד על פתיחת ערוץ חדש

Image result for ig tv create channel

כך תעלו סרטון

אחרי שתיצרו ערוץ, לחצו על תמונת הפרופיל שלכם, המופיעה לצד שורת החיפוש במרכז המסך > 'Upload Video' או '+'. בראש המסך תוכלו לבחור את תיקיית המקור במכשיר שלכם שממנה תבחרו סרטונים. לחצו על 'Next' > הזינו כותרת ותיאור ולחצו על 'Post'.

עוד על העלאת סרטונים

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.