אחרי שעיצבנו יפה את המכשיר עם סביבת העבודה Xposed, זה הזמן לצלול למודולים הגדולים באמת בכתבה השלישית שלנו בסדרה. מודולים אלה מאפשרים להשיג כמעט את כל היתרונות שברומים מותאמים.

אם אינכם יודעים מהי Xposed, אנו ממליצים לכם לקרוא את הכתבה הראשונה בסדרה (לחצו כאן), לפני שתמשיכו בקריאה.

GravityBox
ה-מודול שעושה הכול חוץ מקפה. הוא מאפשר לשנות דרכו את הגדרות מסך הנעילה, פס ההתראות, כפתורי הניווט הרכים, תפריט כיבוי, הגדרות שיחה, ועוד.המפתח מאוד אדיב ועונה לשאלות בחשבון הגוגל+ שלו והאפליקציה עצמה בדרך כלל חפה מבאגים, לכל הפחות קריטיים. תרומת סכום כלשהו תאפשר לכם לגבות/לשחזר הגדרות וכן גישה ל-Ultimate Notification Control , תכונה שמעניקה שליטה בנורית ההתראות ומאפשרת לבחור צבע לכל אפליקציה, לבחור אלו התראות יגרמו להפעלת המסך, ועוד.

באופן כללי הייחודיות בשליטה של ההתראות דרך מודול ולא באמצעות אפליקציה, כגון LightFlow, מספקת דרך לחסוך בזמן הסוללה, וזאת מכיוון שסביבת Xposed מוסיפה את השינויים למערכת,וזאת במקום שאפליקציות שוות יפעלו ברקע כדי לבדוק האם הגיעה הודעה כזו או אחרת.

משהו חדש שנוסף ממש לאחרונה הוא ה-Heads-Up. בדיוק כמו ברומים של CyanogenMod מדובר באפשרות לקבל התראות על המסך שצריך לגלול את מסך ההתראות.

טיפ: במידה ואתם רוצים שהמכשיר יתריע לכם על שיחות שלא נענו יש לבחור ב -"טלפון" ולהגדיר לו צבע.

XblastXblast Tools
כמו המודול המתואר לעיל, גם מודול זה מאפשר שינוי נרחב של דברים ובין היתר נותן גם אפשרות לשינוי הרקע של ההגדרות, לקבוע חלונות קופצים, ולשנות צבע גופן בכל מקום.

אך בנוסף ישנם דברים נוספים שמבדילים לטובה כמו:
Pocket Mode – קבלת ההתראות במסך הנעילה בצורה חכמה: המכשיר יידלק בכל פעם שאתם מוצאים אותו מהכיס וייכבה בצורה אוטומטית בכל פעם שהוא חוזר לכיס, בהחלט חוויה מרעננת.
Driving Mode – יסנן את השיחות/הודעות בזמן הנהיגה או לחלופין יקריא אותם בקול (באנגלית כמובן).
On-The-Go Mode – אפשרו נחמדה נוספת שמאפשרת לכם לראות את הדרך בזמן שימוש במכשיר ככה שלא תיתקלו חס וחלילה במשהו בדרך.

טיפ: במידה ואתם משתמשים ב-Xblast וב-GravityBox תוודאו שאין הגדרות מתנגשות.

XuiModeXuiMod
המאסטר לשליטה באנימציות המכשיר מאפשר להגדיר מגוון יפה של אנימציות שונות לפעולות המכשיר כגון התראות, גלילה וכדומה.

טיפ: אם אנימציות לא מעניינות אתכם ניתן לבטל או להקטין את זמן הפעילות שלהם. דבר זה מעניק הרגשה שהמכשיר פועל מהר יותר. בכדי לבצע זאת יש לגשת ל-'הגדרות'>אפשרויות מפתח (Developers Options)>ואז לשנות את הערך עבור 'קנה מידה להנפשה של חלון/מעבר/מנפיש'.

App Settings
אי אפשר לא לסגור את הרשימה מבלי להזכיר את App Setting שמספק את היכולת לקבוע איך כל אפליקציה תתנהג. ניתן, לדוגמה, לקבוע למשל שכל מערכת תהיה בעברית למעט Google Now, או שבכל פעם שפותחים אפליקציית ניווט או משחק המסך יסתובב.

הרשימה עוד ארוכה ואתם מוזמנים לגלול ב-Xposed או להציץ ברשימה, ישנם מודולים המתאימים למכשירים ספציפיים כגון: Wanam Xposed ו-G2 Xposed.

ומה אתכם? אנחנו בטוחים שיש לכם הרבה דברים להציע לנו. שתפו בתגובות!