עליבאבא (Alibaba), אתר המסחר הסיני הענקי, השקיע לא פחות מ-590 מיליון דולר ביצרנית הטלפונים הסינית מייזו (Meizu) כדי שזו תייצר טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה שיצר, YunOS.

מדובר במלך מפתיע משהו, אך כזה שדומה לצעד בו נקטה אמזון (Amazon) כדי לקדם את אתר הסחר שלה, כשיצרה סדרת טלפונים וטאבלטים ומערכת הפעלה משלה. במקום להתחיל להיכנס לתחום החומרה בעצמה, בחרה עליבאבא להשתמש ביצרנית קיימת כדי לקדם טת מערכת ההפעלה והאתר שלה.

מייזו, למרות מכשיריה זוכים לביקורות טובות, היא אחת מיצרניות הטלפונים הקטנות בסין. חמש המובילות במדינת הענק הן שיומי (Xiaomi), וואווי (Huawei), לנובו (Lenovo), אפל (Apple) וסמסונג (Samsung) ששולטות ביחד ביותר מ-60% מהשוק. נתח השוק של מייזו בסין עומד על כ-2% בלבד. עם זאת, ברבעון הרביעי של 2014 קפצו המכירות של של לכ-2 מליון יחידות וזאת לעומת כמה מאות אלפי יחידות במשך השנה הקודמת כולה, כך שייתכן וזה מה שמשך את תשומת הלב של עליבאבא ואת ההחלטה שלה להשקיע בחברה.

מעבר לכך שמייזו תייצר עבור עליבאבא טלפונים שמבוססים על מערכת ההפעלה שלה, שלא ממש ברור עד כמה היא שונה מאנדרואיד (Android), לחברה תהיה גישה ישירה לערוצי השיווק והשותפים של עליבאבא, דבר שיכול להגדיל עוד יותר את מכירות המכשירים שלה גם כיצרנית OEM.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.