אולי שמתם לב ואולי לא, אבל שוק הרמקולים השתנה למדי בשנים האחרונות. זה לא רק בהיבט של רמקולים לסלון אלא בכלל. הם מגיעים כיום בכל מיני צורות וגדלים כדי להתאים בצורה כזו או אחת למשתמשים השונים ולצרכים שלהם. כאן ב-TGspot כבר זכו הרמקולים המאוד מיוחדים של לוג'יטק (Logitech) לסקירה משל עצמם, ועכשיו זה תורו של BT-200, סאונד-בר של אלפא-ווייז (Alfawise).

זה סאונד-בר זה?

הרמקול של אלפא-ווייז הוא, מציע מראה לא ממש סטנדרטי. מצד אחד הוא אכן ארוך כמו סאונד-בר, אבל מצד שני הוא קטן מדי מכדי להניח אותו מתחת לטלוויזיה בסלון, גם אם החברה מציגה זאת כייעוד שלו. אורכו 55 ס"מ וגובהו 5 ס"מ, כך שמדובר ברמקול קטן שמתאים באופן מושלם דווקא לשולחן העבודה, ממש מתחת למסך המחשב ושם הוא גם מוקם לצורך הסקירה שלנו.

BT-200 מיוצר מפלסטיק מבריק, כשבחלקו הקדמי גריל שנמתח לכל אורכו, פרט לקטע מבריק ושטוח בדיוק באמצע בו ממוקמים נורית הביקורת וחיישן האינפרא-אדום לשלט הרחוק.

בחלקו העליון יש כפתורים המאפשרים שליטה בעוצמת השמע, השהייה או ניגון, כיבוי והפעלה וגם כפתור מצבים אליו נתייחס בהמשך. מאחור יש כניסת מטען בחיבור microUSB, וכן כניסות אודיו אנלוגיות כמו חיבור 3.5 מ"מ אוניברסלי וחיבור קומפוננט מסוג RCA.

אלחוטי ונייד

הרמקול המסוים זה הוא סוג של ייצור כלאיים – הוא מסוגל לפעול באופן עצמאי גם ללא תלות בטלפון או בקרבה לשקע חשמל. מעבר לחיבורים האנלוגיים, בגבו יש גם מקום לכרטיס זיכרון מסוג MicroSD, מה שמאפשר להשמיע מוזיקה היישר מהרמקול ולשלוט בהשמעה עם הכפתורים הממוקמים בחלק העליון. הרמקול, דרך אגב, תומך בכרטיסי זיכרון בנפח של 32 גיגה-בייט לכל היותר, וזה מספיק בהחלט.

הניוד של הרמקול אפשרי בזכות סוללה מובנית בהספק עבודה של 2,000 מילי-אמפר/שעה המאפשרת לשאת אותו לכל מקום. בבדיקות היא הספיקה לשימוש של יום שלם עם קצת הפסקות באמצע. בבדיקה של השמעת מוזיקה רציפה, בחיבור כבל 3.5 מ"מ מהמחשב, הסוללה הספיקה לשלוש שעות וחצי. בשימוש בקישוריות בלוטות' לניגון מוזיקה בהזרמה מטלפון, הסוללה הסוללה הגיעה לכשעתיים וחצי של שימוש.

כפתור המצבים בחלק העליון של BT-200 מאפשר לבחור בין מקורות האודיו: חיבור אנלוגי, כרטיס הזיכרון או בלוטות'. יש גם מצב רדיו FM המאפשר להאזין לתחנות אזוריות. המעבר בין התחנות מתבצע בסריקה אוטומטית בלחיצה על כפתור הניגון. הכל נשלט גם באמצעות שלט רחוק המצורף לערכה.

לא לאניני הסאונד

אבל מה שחשוב מעבר ליכולות השונות של הרמקול, ויש לו לא מעט, זה כמובן איכות הסאונד. ניתן להסיק מכך שהרמקול ניזון מחיבור USB המוגבל בזרם, כי עוצמתו לא תהיה חזקה במיוחד, אבל כאן ציפתה הפתעה.

ל-Alfawise BT-200 יש לא פחות מארבעה דרייברים מובנים המספקים עוצמה של 5 וואט כל אחד. עוצמת הקול גבוהה מאוד אבל זו גם הבעיה הכי גדולה, שכן ככל שמגבירים את עוצמת השמע – כך איכות השמע יורדת פלאים. כאשר מאזינים ברמקול בעוצמת ביניים, שגם היא לטעמנו מספיק חזקה, הסאונד נשמע סביר. לא מצוין.

מלבד זאת, אין לרמקול יכולת להפיק כמעט צלילי בס נמוכים, זאת למרות הפתחים מאחור המדמים את המראה של סאב-וופר. כך שבשורה התחתונה, הצליל שהרמקול הזה מספק הוא שווה ערך לזוג רמקולים קטנים של מחשב – לא מעבר.

השורה התחתונה

נתחיל קודם כל מהמחיר – Alfawise BT-200 מוצע למכירה ב-35.99 דולרים באתר GearBest שמהם קיבלנו אותו לסקירה, בשימוש קוד קופון 'GBOB010'. זה קצת פחות מ-150 שקלים לרמקול שמבטיח הרבה, אבל מקיים הרבה פחות. במחיר כזה אפשר להשיג בארץ זוג רמקולים עם יחידת סאב-וופר של מותגים מובלים. מצד שני, אם מחפשים רמקול שאינו מצריך הרבה מקום בשולחן ורוצים לנייד אותו מפעם לפעם – זה כנראה הפתרון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.