שיתוף הפעולה של מיקרוסופט (Microsoft) ואמזון (Amazon) שהוכרז לפני כחודשיים יוצא לדרך: מיקרוסופט הודיעה כי כעת  ניתן להשתמש ביישום סקייפ (Skype) באמצעות ההתקנים החכמים של אמזון.

כבר כעת ניתן לחבר את חשבון הסקייפ באמצעות האפליקציה של אלקסה כדי לבצע שיחות טלפון וכל מה שצריך בעצם לעשות זאת להפעיל את האפליקציה של אלקסה בטלפון החכם, ותחת תווית התקשורת במסך ההגדרות של האפליקציה לבחור את סקייפ.

השימוש בסקייפ דרך אלקסה וההתקנים החכמים כדוגמת Echo של החברה, דומה למדי לאופי השימוש בפקודות הקוליות המקובלות אצל המסייעת הוירטואלית של אמזון. כל שצריך הוא לתת הוראה קולית מתאימה, לדוגמה: "תתקשר לאמא בסקייפ".

Image result for Skype calling now available on Amazon Alexa

אבל השילוב של סקייפ באלקסה הוא מעבר ליכולת לבצע שיחות קוליות וויזואליות, שכן כעת משתמשי אלקסה יוכלו אף לקיים שיחות עם רוב הטלפונים הקוויים הרגילים ואפילו עם מכשירים סלולריים ברוב רחבי העולם.

לכבוד ההשקה מיקרוסופט מציעה כעת 200 דקות חינם למשתמשים חדשים לשיחות בטלפון ב-34 מדינות. התמיכה של ביצוע שיחות סקייפ באמצעות אלקסה זמינה בשלב הראשוני בארצות הברית, בריטניה, אירלנד, קנדה, הודו, אוסטרליה וניו זילנד. בהמשך מבטיחה מיקרוסופט שהתמיכה תתרחב למדינות נוספות ברחבי העולם.