עד היום Alcatel הייתה מזוהה בעיקר עם מכשירים לשוק הביניים והנמוך, אך בתערוכת הסלולר בברצלונה נראה כי החברה עובדת על מהפכה צרפתית ומתכוונת לתפוס נתח  מהשוק הגבוהה יותר.

מכשיר דגל מתומן ליבה
מכשיר הדגל של החברה הוא ה-One Touch Idol X Plus, מכשיר אנדרואיד בעל מסך 5-אינצ', באבחנה של 1920×1080 ומסגרת דקה במיוחד בצידי המסך, זיכרון המכשיר לאחסון נע בין 16-32GB, וניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD. המכשיר מצויד במצלמה קדמית באבחנה של 2 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית באבחנה של 13 מגה-פיקסל.

מעבד המכשיר תוצרת Mediatek במהירות 2GHz הוא מעבד מתומן-ליבה ונציג החברה ציין כי בניגוד למעבדים שבשימוש יצרניות אחרות כאן מדובר על 8 ליבות "אמיתיות" – שעובדות יחדיו בו זמנית, ה-Idol Plus כולל זיכרון RAM בנפח 2GB. בחברה מתגאים כי המכשיר בעובי 7.9 מ"מ כולל ציפוי אימייל עם תבנית סיבובית.

Alcatel-One-Touch-Idol Alpha-hands-on

עיצוב פרימיום, מפרט בינוני
עבור אלו שמעוניינים במכשיר המרגיש יוקרתי יותר החברה מציעה את ה-Idol X Alpha, מכשיר יפיפה בעובי של 7.5 מ"מ עם מסגרת מתכתית אלמנט עיצובי בולט במכשיר הם קצוות הפלסטיק השקופות בחלקו העליון והתחתון של המסך אשר מוארות כאשר המקשים דולקים או כאשר מצלמים באמצעות המצלמה הקדמית, כמעיין תחליף לפלאש קדמי.

למרות שמדובר במכשיר בעיצוב פרימיום הוא כולל מפרט צנוע יותר משוואה ל-Idol X Plus, מסך המכשיר בגודל 4.7-אינצ' ובאבחנה של 1280×720, המצלמה הקדמית באבחנה של 1.3 מגה-פיקסל והאחורית באבחנה של 13 מגה-פיקסל. המכשיר כולל מעבד Mediatek מרובע-ליבה במהירות 1.2GHz, זיכרון RAM בנפח 1GB וזיכרון אחסון בנפח של 16GB אשר ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון microSD. המכשיר מגיע בתוך מיכל מתכתי אשר תורם להרגשה כי מדובר במכשיר לחובבי העיצוב.

קרא עוד:  דיווח: 5G הראשון של אפל בשנה הבאה, כל הדגמים יעברו שנה לאחר מכן

Alcatel-One-Touch-Hero-hands-on-2

פאבלט לכולם
Alcatel מציעה מכשיר גם לאלו המעוניינים בפאבלט – את ה-One Touch Hero מכשיר עם מסך בגודל 6-אינצ' באבחנה של 1920×1080, מעבד Mediatek מרובע-ליבה במהירות 1.5GHz וזיכרון RAM בנפח 2GB. הפאבלט מגיע בנפחים שנעים בין 8-32GB כאשר גרסת ה-16GB תומכת גם בסים-כפול, המצלמה הקדמית במכשיר היא באבחנה של 2 מגה-פיקסל והאחורית באבחנה של 13 מגה-פיקסל. הפאבלט בדומה למכשירי ה'נוט' של סמסונג מגיע עם עט-חרט אשר לא רגיש ללחץ והכיסוי של המכשיר כולל גימיק נחמד וכולל נורות LED המציגות התראות או מצב הסוללה בטעינה, הכיסוי מקבל את המידע מהמחבר המגנטי בגב המכשיר.

עוד הכריזה החברה על מכשיר קטן One Touch Pop Fit עם מסך 2.8 אינץ' בלבד (240×320), שבב כפול ליבה, מצלמה 2 מגה פיקסל ומערכת האנדרואיד 4.2.2.

את המכשירים שהציגה החברה בתערוכה היא תשיק בחודש הבא בשווקים נבחרים בעולם.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.