מה שמיקרוסופט (Microsoft) זקוקה לו עכשיו יותר מהכל הוא יצרניות טלפונים שיודיעו שיאמצו את מערכת ההפעלה החדשה שלה, Windows Mobile 10. זה בדיוק מה שהיא קיבלה עם ההודעה של אלקטל (Alcatel) שהכריזה שהיא מתכוונת להשיק בדצמבר מכשיר שמבוסס על מערכת ההפעלה הזו.

את ההודעה מסר סטיב סיסטולי, סגן נשיא בכיר של החברה לאזור צפון אמריקה. הוא אמר זאת בכנס CTIA, יציין כי, "אנחנו מאוד תומכים באקו-סיסטמה של Windows".

זמן קצר לאחר ההודעה הזו העלה המדליף הסדרתי איבן בלאס, הידוע כ[email protected], את המפרט של הטלפון החדש לדף הטוויטר (Twitter) שלו, ומתברר שמדובר במכשיר לשוק הביניים, אם לא למטה מכך.

המכשיר, שייקרא OneTouch Fierce XL, יהיה מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 210, שכוללת 4 ליבות במהירות 1.1 ג'יגה-הרץ, ועל מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציה של 1280×720 פיקסלים בלבד. הוא יגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס microSD, מצלמה אחורית עם חיישן 8 צגה-פיקסלים וקדמית עם 2 מגה-פיקסלים, וסוללה של 2,500 מילי-אמפר/שעה. הוא יתמוך ב-LTE וגם ב-VoLTE, כלומר העברת שיחות באמצעות LTE ולא GSM.