רק בשבוע שעבר גוגל (Google) הכריזה כי בתערוכת MWC 2018 בברצלונה יוכרזו כמה וכמה מכשירים זולים מבוססי מערכת דלת המשאבים Android Go. יום לפני פתיחת התערוכה הרשמית התברר שאלקטל (Alcatel) היא זו שמציעה את הטלפון הראשון שמבוסס על מערכת ההפעלה המוגבלת של גוגל.

כפי שאפשר לצפות המכשיר החדש, Alcatel 1X, הוא מכשיר בסיסי מאוד עם מפרט שלרוב אפשר למצוא רק אצל היצרנות הסיניות הקטנות. הוא מגיע עם זיכרון עבודה של 1 גיגה-בייט בלבד ונפח אחסון של 16 גיגה-בייט, זאת לצד מעבד מרובע-ליבות בשבב של מדיה-טק (MediaTek).

מה שאולי מבדיל אותו משאר המכשירים בעלי המפרט הנמוך הוא המסך. זה יהיה בגודל 5.3 אינץ' ביחס היבט של 18:9, ברזולוציה של 960×480 פיקסלים. המצלמה הראשית היא 8 מגה-פיקסל והקדמית היא בגודל 5 מגה-פיקסל. אין חיישן טביעות אצבע או יכולות משודרגות כמו טעינה מהירה, והסוללה היא בהספק של 2,460 מילי-אמפר/שעה.

Alcatel 1x

למרות המפרט הבסיסי מאוד של Alcatel 1X, בגוגל טוענים כי מערכת האנדרואיד בגרסת ה-Go Edition תספק ביצועים מיטביים. "מערכת ה-Android Oreo Go Edition מותאמת במיוחד כדי להביא את הקסם של גוגל ואנדרואיד לטלפונים עם משאבי עיבוד מוגבלים. אנחנו שמחים לראות כי TCL השיקה מכשיר מבוסס Go Edition," אמר סגר קמדאר, מנהל מוצר אנדרואיד בגוגל.

Alcatel 1X יושק בחודש אפריל הקרוב במחיר של פחות מ-100 אירו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.