אפל (Apple) השיקה מוקדם יותר השבוע את האזניות האלחוטיות החדשות שלה, Airpods, לאחר עיכוב מביך משהו בן כחודש וחצי. iFixit, אתר המתמחה בפירוק מכשירים טכנולוגיים, הצליח להניח את ידיו על זוג אזניות ולפרק אותן כדי לחשוף את הטכנולוגיה שבתוכן, והגיע למסקנה המפתיעה שהייתה זו ככל הנראה קופסת הטעינה שלהן שגרמה לעיכוב בהשקה.

באתר לא הצליחו לפרק את האוזניות עצמן מבלי לחתוך בתוך הפלסטיק שלהן, מה שמוביל למסקנה כי לא ניתן לתקן אוזניות שבורות, ולכן מדד התיקון שלהן הוא 0 מתוך 10. באתר ציינו כי כל הרכיבים באוזניות מוחזקים יחד באמצעות כמויות אדירות של דבק, ולכן בלתי אפשרי להפריד בין הרכיבים הפנימיים, שהם קטנים ושבירים. בנוסף, סוללות הליתיום-יון בתוך האוזניות נמצאות בסכנת התלקחות לא קטנה כאשר הן חשופות, מה שאומר שלא ניתן למחזר את האוזניות בקלות.

בכל הנוגע לקופסת ההטענה, האתר השתמש בקרני רנטגן וחשף כי בתוכו נמצאים המון חללים ריקים ולא מנוצלים, מה שעלול להעיד על איכות בנייה נמוכה או מוצר שזורז לקראת השקה. גם השבב שבתוכו מכיל לא מעט בועות אוויר שעלולות לגרום להפריע לפעילות שלו בעתיד.

בשורה התחתונה, כאמור, האתר מסכם כי לתקן אזניות תקולות היא משימה כמעט בלתי אפשרית בגין הפלסטיק הלבן שנשבר בעת הפירוק ולרכיבים הפנימיים שדחוסים יחד באמצעות דבק. מה שכנראה מסביר מדוע אפל לא מציעה אפשרות תיקון תחת האחריות שהיא מעניקה, אלא מעדיפה פשוט להחליף ליחידות חדשות.

קרא עוד:  לא רק בפסח: 5 גאדג'טים שיסייעו לכם לנקות את הבית