מאז שאינטל (Intel) שחררה לשוק את ערכת השבבים למובייל מסדרת Bay Trail, עוד ועוד יצרניות משיקות מוצרים זולים לתחום המחשוב. הייתה זו HP להשיק בין הראשונות טאבלט חלונות ב-99 דולרים, גם אינטל עצמה החלה למכור סטיק מבוסס חלונות במחיר דומה וגם היצרניות הסיניות נכנסו אל הטרנד. אחת מהן היא Ainol, המוכרת לנו כמותג סיני ראשון בעולם שהשיק טאבלט המבוסס על גרסת האנדרואיד 4.0.

המחשב שכבר הוצג לפני מספר חודשים החל להימכר, ללא שם מיוחד, אלא פשוט מכונה Ainol Mini PC. כשמו כן הוא, המחשב הזעיר כגודל כף יד ורץ על גרסת חלונות 8.1 המלאה, כלומר שולחן עבודה המאפשר להתקין יישומים כמו מחשב לכל דבר.

הוא מבוסס על מערכת-על-שבב מדגם Z3735D עם מעבד מרובע ליבות 64 ביט וזיכרון עבודה (RAM) של 2 ג’יגה-בייט, יחד עם אחסון של 32 ג’יגה-בייט זיכרון ואפשרות להרחבה בכרטיס עד 128 ג’יגה-בייט סה”כ.

מחשב לכל דבר, עם טוויסט
כשאנחנו אומרים כי מדובר במחשב, זה אכן מחשב כמו הקופסה הגדולה שיושבת לכם בחדר או המחשב הנייד שלכם. יש לו יציאת HDMI לחיבור למסך, שתי יציאות USB 2.0 ויציאת USB 3.0, קישוריות WiFi ו-Bluetooth וגם יציאה לחיבור אוזניות או רמקולים.

ainol_mini_pc_850_16_

אבל יש טוויסט, נוסף לכל המפרט המכובד הזה, המחשב הזעיר מגיע עם סוללה פנימית בהספק של 7,000mAh, שתאפשר להשתמש בו למשך 10 שעות עבודה או 40 שעות המתנה. לחילופין, אפשר להשתמש בסוללה כמטען נייד להטענה של טלפונים או גאדג’טים אחרים. כל כולו שוקל 335 גרם בלבד, ומניסיוננו עם ביצועי המעבד הוא בהחלט מספיק לשימוש בסיסי כמחשב ביתי, סלוני או כמיני-שרת לשימושים שונים.

קרא עוד:  הטאבלטים החדשים של לנובו יכולים לשמש גם כמסכים חכמים

Ainol Mini PC נמכר באתרי המכירות הסינים במחיר של 117 דולר, ולמזינים את הקוד AinolMPGB יוכלו לרכוש במחיר של $102.50 לזמן מוגבל.