נראה כי במיקרוסופט (Microsoft) שמרו על הכרזה מיוחדת לכבוד האירוע PC Gaming Show, אירוע המתמקד במשחקיות במחשב האישי הנערך בכנס E3 2017, במסגרתו הכריזה החברה על Age Of Empires – Definitive Edition, חידוש למשחק האסטרטגיה ההיסטורי עם שיפורים גרפיים גורפים ותמיכה במשחקים ברשת.

הכותר הראשון בסדרת האסטרטגיה המוערכת הגיע למחשב האישי ב-15 אוקטובר 1997 כך ששנת 2017 מסמנת 20 שנים לסדרה. ההכרזה  באה לחגוג את המאורע הזה, והמשחק המחודש שיגיע אל המחשב האישי בהמשך השנה וכולל בתוכו גם את חבילת ההרחבה Rise Of Rome.

כאמור המשחק יזכה למקצה שיפורים והם אינם מוגבלים רק לתמיכה ברזולוציה גבוה מאוד, כפי שמספר אדם איזגרין, מנהל קריאייטיב במיקרוסופט סטודיוס. "בנינו מחדש כל נכס במשחק", הוא אמר. "כמו כן בעזרת תזמורת חיה הקלטנו מחדש את פס הקול של המשחק".

כפי שניתן לראות בסרטון ההכרזה התוצאה נראית מרשימה ומודרני. בין השיפורים ניתן גם למצוא גם רענון לממשק המשתמש, שיפורים למכניקת המשחק תוך אפשרות לשחק במצב הקלאסי וכן אפשרות למשחק רשת מרובה משתתפים ב-Xbox Live.

Age Of Empires – Definitive Edition צפוי לצאת למחשב האישי בהמשך השנה אך כבר עתה ניתן להירשם לבטא הסגורה. במיקרוסופט מבטיחים לספק פרטים נוספים אודות Age Of Empires בתערוכת Gamescom שתערך בחודש אוגוסט.