הסטארטאפ האמריקאי Aereo, שמתעסק בדרך כלל בהזרמת שידורי טלוויזיה דרך האינטרנט, ערך אתמול מסיבת עיתונאים בניו יורק והכריז על שירות אינטרנט חדש שיציע בקרוב ללקוחות: אינטרנט במהירות של 1 ג'יגה-ביט המבוסס על גלי רדיו. הכוונה היא שבמקום להסתמך על תשתיות פיזיות כמו כבלים או סיבים אופטיים, השירות החדש יוכל לספק חיבור לאינטרנט באמצעות מודם אלחוטי בלבד.

לפי החברה, ניתן להעביר כמות אדירה של מידע על גבי "גלי מילימטר" בתדירויות גבוהות במיוחד, כך שכל מה שצריך הוא רק מכשיר קצה שמסוגל לקלוט אותן וזה הכל. יחד עם זאת, מומחים מעריכים כי השירות, שזכה לשם Starry, ייאלץ להשתמש במגבירי אות דיגיטליים בכל אזור על מנת להגיע למהירות המובטחת. בנוסף צפוי השירות החדש להיתקל בלא מעט בעיות רגולטוריות בארה"ב.

שירות Starry אמור להיות מושק כבר ב-5 בחודש פברואר הקרוב, תחילה בעיר בוסטון שבארה"ב. המודם המיוחד שלהם יעלה 350 דולר כתשלום חד פעמי, ובנוסף תגבה החברה דמי שימוש חודשיים באינטרנט – אם כי עוד לא ידוע כמה בדיוק. יחד אם זאת מבטיחה החברה כי לא תגביל את כמות המידע, ולא תחתים את משתמשיה על חוזה כך שניתן יהיה לבטל בכל שלב. בשלב מאוחר יותר מבטיחה החברה להתפרש גם לשאר רחבי ארה"ב, ואולי אפילו לרחבי העולם.

https://youtu.be/r7YYAc9rq4g