חברת התוכנה אדובי (Adobe), האחראית בין היתר לתוכנות הגרפיקה ועיבודי התמונות כגון Photoshop ו- Illustrator, מזהירה את לקוחותיה בפני באג אבטחה שהתגלה בתוסף הפלאש.

בהודעת האבטחה שפרסמה באתר הבית שלה, מזהירה החברה בפני באג אבטחה חמור ביותר שקיים בתוסף הפלאש עבור מערכות ההפעלה השולחניות לינוקס (Linux), מק (Mac) ומערכת ההפעלה חלונות (Windows) ולדבריה, הבאג יכול לאפשר להאקרים להשתלט על המחשב ללא ידיעת המשתמש. בעבר, אומנם נחשפו לא מעט חורי אבטחה כאלו שפגעו במשתמשי מערכת ההפעלה חלונות, אך הפעם גם משתמשי מערכת ההפעלה לינוקס ומק אינם חסינים.

חשוב לציין שבאג האבטחה קיים אך ורק בגרסאות מוקדמות של התוסף, כך שהאזהרה אינה תקפה בפני המשתמשים שעדכנו את התוסף לגרסה האחרונה. נציין, כי החברה פרסמה גם את מספרי הגרסה של התוסף שחשופים לבאג הקריטי: בעלי משתמשי מערכת ההפעלה חלונות בעלי גרסה מספר 13.0.0.182 ומטה, משתמשי מערכת ההפעלה מק בעלי גרסה מספר 13.0.0.201 ואילו משתמשי מערכת ההפעלה לינוקס בעלי מספר גרסה 11.2.202.350. חשוב לציין כי משתמשי מערכת ההפעלה חלונות המשתמשים בדפדפן הכרום או האקספלורר בגרסאות 10 או 11 מחוייבים לעדכן את הדפדפנים עצמם, בהם התוסף הוא מובנה. התוסף גם ניתן להורדה ישירה בחינם מאתר החברה.

תוסף הפלאש המפותח ע"י חברת אדובי כאמור, משמש לצפייה בתכני מולטימדיה וכן להרצת תכני רשת עשירים המיוצרים בפלטפורמת הפלאש (SWP). חברת אדובי נחשבת כיום לאחת מחברות הגרפיקה הגדולות בעולם, כאשר לפני מספר שנים רכשה את מתחרתה הגדולה ביותר בתחום הגרפיקה הממחושבת, חברת מקרומדיה (Macromedia).

קרא עוד:  חשיפה ראשונה: כך נראה הממשק החדש של Facebook

התמונה באדיבות ShutterStock