אדובי (Adobe) השיקה בסוף השבוע אפליקציה חדשה בשם Adobe Scan המאפשרת לצלם ולסרוק מסמכים לקבצי PDF – דרך הטלפון החכם. יש אמנם לא מעט אפליקציות בשוק שמציעות סריקת מסמכים והפיכתם ל-PDF, אבל האפליקציה של אדובי ייחודית בכך שהיא גם מאפשרת לערוך את הקבצים הסרוקים הסופיים.

האפליקציה משתמשת בטכנולוגיית זיהוי תווים אופטי (OCRׂׂ) כדי להמיר את הטקסט המודפס באנגלית לדיגיטלי באופן שבו ניתן לחפש במסמך את הטקסט, לסמן ולבחור שורות ולהעתיק אותם ולהוסיף הערות באמצעות תוכנות Acrobat Reader DC או Acrobat DC.

האפליקציה זמינה להורדה בחינם, ולפי החברה אין הגבלה של מספר המסמכים שאפשר לסרוק באמצעותה, וכמו כן אין ירידה באיכות של המסמך הסופי. ניתן לסרוק גם קבלות קנייה, כרטיסי ביקור, צילומים של מצגות בזמן ישיבות וכן הלאה.

יתרון נוסף של האפליקציה על פני אפליקציות דומות אחרות היא שילוב עם שירותי הענן של אדובי, ה-Adobe Document Cloud המאפשר שמירה אוטומטית של המסמכים הסרוקים לענן, אליו יש גישה ישירה מכל מקום. מהענן ניתן גם לשתף אותם בצורה קלה יותר ולאחסן אותם ללא הגבלת זמן. מנויי תוכנת Acrobat DC (החל מ-13 דולר) יוכלו בנוסף גם לערוך אותם ישירות מהענן, לארגן אותם, להוסיף חתימות ועוד. החטיבה שאחראית לאפליקציה בתוך אדובי היא Adobe Sensei, שמתעסקת רבות באלגוריתמים של למידת מכונה.

האפליקציה החדשה זמינה להורדה עבור משתמשי Android ו-iOS.