לפני שעות ספורות, הודיעה אדובי, ענקית הגרפיקה הדיגיטלית, כי היא מפסיקה את פיתוח נגן הפלאש המפורסם והוותיק שלה עבור הפלטפורמות הניידות. זאת לדבריה, בעקבות התפתחותה האדירה של תקן ה-HTML5 והטמעתו ברבים מן הטלפונים החכמים והטאבלטים של ימנו.

"HTML5 תומכת כיום בפלטפורמות הניידות הראשיות, כאשר באחדות מהן היא בלעדית. דבר זה הופך אותה לפתרון הטוב ביותר עבור יצירה ופיתוח של תוכן ברשת עבור מכשירים ניידים" (מתוך ההודעה הרשמית בבלוג של אדובי)

כזכור, לפני מספר חודשים, מייסד אפל המנוח, סטיב ג'ובס, פרסם מאמר בו הסביר מדוע פלאש אינה מתאימה למכשירים ניידים, ובכך צפה את מה שקרה היום. ג'ובס, ומכשיריה הניידים של אפל, לא תמכו מעולם בפלאש, אלא בפלטפורמת ה-HTML5.

"פלאש אינה מותאמת באופן מלא למכשירים הניידים" (מתוך 'מחשבות על פלאש' מאת סטיב ג'ובס,אפריל 2011)

ג'ובס אמר במאמרו שזמנה של פלאש חלף, מכיוון שפלאש מתאימה לעכבר – אך לא למסכי מגע, שחיי הסוללה של הטלפונים כיום צריכים להיות כמה שיותר ארוכים, דבר שעומד בדרכה של פלאש להיכנס באופן מלא לעולם הסלולר.

אומנם אדובי אבדה היום חלק מכליה המוכרים ביותר, אך היא עדיין תישאר מובילה בתחום של פיתוח יישומי מולטימדיה עם כלים חזקים לפיתוח תוכן ב-HTML5. כמו גם פלאש למכשירים נייחים – שאולי גם זה יעלם בקרוב? רק הזמן יוכל לגלות.