אדובי (Adobe) הודיעה כי תשיק בקרוב אפליקציית צילום למכשירי Android ו-iOS בשם המחייב Photoshop Camera. בחודשים שנותרו עד להשקה תאפשר אדובי למספר מוגבל של משתמשים להתנסות בגרסת הבטא של האפליקציה, וניתן להירשם לרשימת ההמתנה באתר הרשמי.

היתרון העיקרי של Photoshop Camera לעומת אפליקציות צילום אחרות הוא מערכת הבינה המלאכותית של אדובי, Sensei. זו תבצע ניתוחים של כל תמונה בזמן אמת על מנת להציע שיפורים גראפיים, פילטרים, ועריכה נפרדת לאובייקטים שונים, אותם היא תזהה ותפריד באופן אוטומטי מהרקע. לצורך שמירה על פרטיות המשתמשים, ניתוח ועיבוד התמונות יעשה כולו על גבי המכשיר עצמו, והתמונה לא תעלה בשום שלב לענן של אדובי אלא אם המשתמש יבקש זאת במפורש.

בנוסף ליכולות העריכה האוטומטיות, תכלול Photoshop Camera גם כלי עריכה ידניים המיועדים למשתמשים מנוסים יותר. מבחר הפילטרים יכלול גם אפקטים שיעוצבו על ידי אומנים בולטים בתחום, וסביר להניח שלפחות חלקם יוצעו תמורת תשלום – אם כי בשלב הנוכחי כל יכולות האפליקציה פתוחות לכלל המשתמשים.

"יצרניות הטלפונים החכמים עשו עבודה מדהימה ודחפו את יכולות החומרה עד הקצה", הסביר אבחאי פאראסניס (Abhay Parasnis), מנהל הטכנולוגיה של אדובי, בראיון לאתר The Verge. "אבל אנחנו חושבים שביכולתנו לעשות עבודה הרבה יותר טובה בתוכנה… אנחנו לא משתמשים בשם 'פוטושופ' ללא מחשבה מעמיקה, במיוחד כשכבר יש מאות אפליקציות צילום אחרות".

https://youtu.be/8NBNdVikHMA