פלאש (Flash) של אדובי (Adobe) – התוכנה, התוסף והנגן – הפך עם הזמן לסמל שמעיק על הגלישה באינטרנט מסיבות שונות ומגוונות, אך בעיקר בעיקר העובדה שלמרות המאמצים של אדובי, בכל תקופת מה מתגלים בפלאש עוד ועוד בעיות אבטחה אותן יכולים האקרים לנצל כדי לחדור למחשבים של המשתמשים.

לאחר עוד שבוע בו התגלו כ-20 פרצות חדשות, שרובן כבר תוקנו, החליטו שתי חברות מהגדולות בין אלו שהמשתמשים שלהם מרבים להשתמש בפלאש, לצאת לקרב שמטרתו לגרום לאדובי להוריד את פלאש 'מהמדף' באופן סופי.

הראשון היה אלכס סטאמוס מנהל האבטחה של פייסבוק (Facebook) שבציוץ בטוויטר (Twitter) פשוט קרא לאדובי לחסל את הפלאש: "הגיע הזמן שאדובי תכריז על יומו סוף חייו של הפלאש ותבקש מהמדפנים להגדיר ביטים מחסלים לאותו יום ממש".

סטאמוס המשיך אחר כך וצייץ כי הוא ממליץ לכולם לעבור להשתמש ב-HTML 5 בדפדפנים המודרניים שתומכים בתגיות הוידאו של השפה המעודכנת.

לאחר מכן הגיע גם תורו של מרק שמידט, מנהל התמיכה של פיירפוקס (Firefox) בארגון מוזילה (Mozilla) שבישר: "חדשות גדולות!! כל הגרסאות של פלאש חסומות נכו לעכשיו כברירת מחדל בפיירפוקס". הוא גם צירף לציוץ תמונה של אגרוף קמוץ שמונף על הסמל של פלאש.

הקישור שמוטמע בציוץ מוביל לדף בו יש הסבר מדוע התקבלה ההחלטה לחסום את פלאש כברירת מחדל בגרסאות המעודכנות של פיירפוקס. עם זאת יש לציין שבהגדרות אפשר להוריד את החסימה, אבל כך המשתמש לוקח אחריות בעצמו.

אדובי לא הגיבה באופן רשמי 'למתקפה' הזו של פייסבוק ומוזילה.