צילום מסך מ-App Store
צילום מסך מ-App Store

לא לכל משחק אנחנו מתמכרים באותה הרמה שהתמכרנו למשחק הקנדי קראש, אותו משחק שהחל לכבוש את המכשירים החכמים שלנו בקיץ 2013. הימים עברו, מכשירים חדשים ראו אור ואיתם אפליקציות משחקים חדשות שגם להן פוטנציאל התמכרות לא קטן. אז בין אם אתם אנשים בעלי זמן פנוי רב, או שאתם בוחרים לדחות את העיסוקים השונים לטובת משחק כזה או אחר, ריכזנו עבורכם את אפליקציות המשחקים שמככבות בלא מעט מכשירים וגורמות לרבים מאיתנו להישאר דבוקים למסך הקטן. כל המשחקים ברשימה ניתנים להורדה בחינם, אך יתכן כי תוכלו לרכוש בתוך האפליקציה שלבים חדשים, אביזרים, סיוע או רמזים.

1. Despicable Me: Minion Rush

המיניונים, אותם יצורים צהובים ומצחיקים שכיכבו בסרטים "גנוב על הירח" וב"גנוב על המיניונים", הגיעו לא מזמן גם אל מסכי המכשירים הניידים שלנו. איסוף הפירות האקזוטיים והכנת הריבות הטעימות, הם רק חלק מהמשימות איתן מתמודדים המיניונים באפליקציית המשחק הזו. בשלבים השונים יצטרכו המשתתפים לאסוף בננות, להשמיד יצורים אחרים ולרכוב על רקטות שונות. השלבים הרבים והאפשרות להשוות תוצאות מול חברים, הופכים את המשחק למצחיק, ממכר ומהנה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

2. Blendoku

בדומה למשחקים ממכרים אחרים, גם המשחק הבא פשוט מאוד, ואולי דווקא משום כך – הוא כה מעורר השראה. כל הוראות המשחק הן לסדר קוביות בגוונים שונים לפי סדר הגוונים, מהבהיר לכהה או להיפך. נשמע פשוט מדי? אנחנו כבר נתקלנו בשלבים מאתגרים במיוחד. 475 שלבים שונים יש במשחק הזה, כך שכדאי לקחת בחשבון שאם תאהבו אותו – אתם תשקיעו בו המון שעות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

3. Bubble Witch 2 Saga

משחק הבאבלס היה בעבר אחד מהמשחקים המקוונים המדוברים ביותר. אין ספור גרסאות הושקו למשחק, כולם כוללים את העיקרון המרכזי לפיו יש ליצור קבוצות של בועות צבעוניות וכך תיעלמנה כל הבועות מהמסך. אנחנו בחרנו דווקא את האפליקציה הזאת משום שהמפתחים שעומדים מאחוריה עשו כבר היסטוריה בשוק המשחקים המיועד למכשירים הניידים כשהשיקו בזמנו את אפליקציית הקנדי קראש. מעל 60 שלבים מאופיינים בגרפיקה נהדרת, וסובבים סביב עלילה מעניינת ויכולות שיתוף חברתיות.

קרא עוד:  חבילת משחקים ליום חורפי ב-Humble Store - משחקי הרפתקה שולחניים בניחוח ממוחשב

להורדה: iOS | אנדרואיד

4. Temple Run 2

גם Temple Run הוא משחק לא חדש במיוחד, אך ממכר מאוד. עלילת המשחק מתרחשת בג'ונגל וסובבת סביב נער הבורח מקוף מרושע. הנער צריך להתגבר על מכשולים רבים, לרוץ, לקפוץ ולהתכופף ותוך כדי גם לאסוף מטבעות ואביזרים נוספים. השחקן שולט על התנהגות הנער באמצעות שימוש במסך המגע בשילוב הטיית המכשיר עצמו. גרסתו השנייה והעדכנית של המשחק כוללת גרפיקה חדשה, נוף שונה, מכשולים חדשים ועוד, כך שלכם נותר רק להמשיך לרוץ.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

5. Subway Surfers

ואם אנו עוסקים במרדפים, כדאי שתכירו את חבורת הנערים שיעשו הכל כדי לצייר גרפיטי. הם ירוצו על מסילות רכבת פעילות, יקפצו מעל קרונות נעים וידלגו מעל מחסומים. כל זאת בבריחה משומר תחנת הרכבת שרודף אחריהם. גם כאן יצטרך השחקן לאסוף מטבעות זהב וחפצים שונים וכך יקבע הניקוד. בכל שלב יוקצו משימות שונות לשחקן ועם השלמתן ניתן יהיה להמשיך לשלבים הבאים.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

6. Clash of Clans

אם אתם טיפוסים של משחקי אסטרטגיה, ודאי תתעניינו במשחק הזה. המשחק מאפשר למשתתפים לבנות כפר, לאמן כוחות צבאיים ולצאת לקרבות גם מול משתמשים אחרים באמצעות האינטרנט. בכפר יתגורר השבט שלכם ובמלחמות מול האויבים תשתמשו בתותחים, מרגמות, פצצות, מלכודות ועוד. בין ניצחון לניצחון ועם התקדמות המשחק תצברו כלי נשק ייחודיים ואמצעים נוספים איתם תוכלו לשחק. רק נציין את ההודעה המופיעה בתחילת המשחק ומגבילה את גיל ההשתתפות ל-13 ומעלה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

Clash of Clans

 

7.  Psychos

על האפליקציה הבאה כבר כתבנו בעבר, אך אין ספק שמקומה מובטח ברשימת אפליקציות המשחק הממכרות. ה-Psychos אלו יצורים שמתרבים במהירות הולכת ומתגברת על מסך הסמארטפון. כדי לחסל אותם צריך פשוט ללחוץ עליהם. וכשקצב ההתרבות שלהם גדל, כך גם האתגר הופך לרציני יותר. כמו כן, אסור לכם להכות ביצורים השחורים, כי אז אתם מיד נפסלים.

קרא עוד:  פסטיבל GAMERZ השלישי ייערך בחופשת הפסח

להורדה: אנדרואיד | iOS

8. 2048

את הלהיט שהפיץ המפתח האיטלקי גבריאל צ'ירולי בחודש מרץ השנה, קשה לשכוח. המוני משתמשי סמארטפונים התקינו את אפליקציות המשחק המבוססת על זה שמופיע באתר המפתח. המטרה היא לגרום לאריח בעל הערך 2048 להופיע על לוח אריחי המשחק וכך מנצחים. איך עושים זאת? ממזגים אריחים בעלי ערך מספרי זהה ואלו הופכים לאריח אחד המציג את סכום הערכים הקודם. כך המהלך חוזר על עצמו עוד ועוד עד להשגת המטרה. אם לשחקן לא נשארו משבצות פנויות, או שלא מופיעים אריחים סמוכים בעלי אותו הערך – המשחק מסתיים בפסילה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

9. Pyramid Solitaire Saga

גם משחקי קלפים נחשבים למשחקים מהנים במיוחד וכזה הוא משחק הסוליטר המוכר. מסתבר שלמשחק ישנן כמה גרסאות, כדוגמת גרסת הפירמידה, בה צריך המשתמש להסיר מלוח המשחק קלפים לפי סדר עולה או יורד. כך שאם למשל מופיע הקלף 5 לצידי הלוח, על המשתמש להסיר מלוח המשחק את הקלפים 4 או 6. אם קלפים בעלי ערך זה לא נמצאים על הלוח, עליו לקחת מהקופה קלף נוסף. משלב לשלב תקבלו גם משימה שאותה תצטרכו לעבור.

להורדה: אנדרואיד | iOS

10. Candy Crush Soda Saga

ואם עדיין לא השתכנעתם שכדאי להחליף את ההתמכרות הישנה למשחק הקנדי קראש, הנה פיתוח חדש של אותה יצרנית המשחקים המוסיף מעט חידושים למשחק הסוכריות הצבעוניות המוכר. הפעם אלו בקבוקים שיזכו להתמלא בסודה מרעננת, רק אם תצליחו לבצע את המשימות השונות. הצלחה במשימות תתאפשר באמצעות סידור של לפחות 3 סוכריות זהות ברצף והתפוצצותן, בהתבסס על משחק הקנדי קראש המקורי.

להורדה: אנדרואיד iOS

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.